Kategoria: Rallycross

Weekend Kristofferssona

Johan Kristoffersson wygrał piątą rundę Rallycrossowych Mistrzostw Świata, rozgrywaną w Norwegii. Zawodnik PSRX Volkswagen Sweden dysponował w ten weekend świetną formą. Był bowiem najszybszy w biegach kwalifikacyjnych, swoim półfinale oraz finale.

Drugi Mattias Ekström, za kierownicą Audi, stracił do niego w finałowym starciu 0,788s. Podium uzupełnił Petter Solberg w Polo, tracąc 2,516s. Czwartą pozycję wywalczył Kevin Hansen na pokładzie Peugeota 208 (+3,665s). Piąty był Timmy Hansen w podobnym samochodzie (+9,302s). Szósty ukończył natomiast Andreas Bakkerud w Audi (+11,257s).

Kristoffersson prowadzi aktualnie w klasyfikacji sezonowej World RX, z dorobkiem 135 punktów. Za nim plasuje się Loeb, tracący 31 oczek. Trzecią pozycję zajmuje Solberg, który ma o 33 punkty mniej niż lider.