Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Warmińskie Szutry z Fiestami R5

15. czerwca o północy mija termin zgłoszeń do drugiej edycji Rajdu Warmińskie Szutry. Zawodnicy i kibice będą mieli niebywałą możliwość spotkania się w okolicy Jezioran, będących bazą rajdu. Wśród startujących znajdą się stali bywalcy, a także zawodnicy, którzy dopiero na trzeciej rundzie Szuter Cup włączają się do rywalizacji.

Załoga Bartoś/Zatoński należy właśnie do grona „debiutujących” w tegorocznym Szuter Cup, a w poprzednich latach widywani byli na odcinkach w swym Subaru. Organizator zabezpieczył blisko 60 km OS wyłącznie dla miłośników szybkiego szutrowego ścigania, a łącznie z dojazdówkami trasa liczy ponad 160 km. Pamiętać zatem należy, aby nie powtórzyły się incydentalne przypadki z poprzednich rund, gdzie na dojazdówce odpadali pretendenci do zwycięstwa.

Predko/Sadowski w Subaru zmierzą się kolejny raz z szybkimi Lancerami, a Fiesty R5 coraz częściej widywane w Szuter Cup, będą gratką dla kibiców kochających szutry. Kocik i Rybak-Ostojski wsiądą do Fiesty Proto i będą mierzyć się z głodnym zwycięstw Staniszewskim pilotowanym przez Pawła Drahana (Fiesta R5). Kolejna „R5-tka” to Raczkowski i Gospodarczyk, co oznacza, że emocji podczas Warmińskich Szutrów będzie sporo, a o wyniku zdecyduje zapewne jedynie ilość „zawodniczych” błędów.

Trasy w okolicy Jezioran to łącznie siedem prób, w tym Derc, przejeżdżany także w odwrotnym kierunku. Organizator, Olsztyński Klub Rajdowy, zaprasza w gościnne strony na północ od Olsztyna, gdzie rajdowe zmagania oraz spora dawka adrenaliny w weekend 18-19 czerwca gwarantowane.

Dotychczasowa rywalizacja tegorocznego cyklu Szuter Cup odbywała się na Podlasiu i Pomorzu, kolejne dwie rundy to Warmińskie Szutry i 40. Rajd Kormoran organizowane na Warmii i Mazurach. Dwa tygodnie przed Rajdem Polski Gościem Specjalnym Warmińskich Szutrów będzie Krzysztof Hołowczyc, a organizatorzy zapowiadają międzynarodową obsadę w Jezioranach. Wszelkie informacje dotyczące rajdu na stronie warminskieszutry.pl

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry