Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Walimska Zimówka z WRC

Trzecia Walimska Zimówka, która zostanie rozegrana już w najbliższy weekend, rozpocznie w tym roku zmagania amatorów na kultowych odcinkach specjalnych zlokalizowanych w Górach Sowich w ramach Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów.

O ile sama impreza w porównaniu z rokiem ubiegłym nie zmienia formatu i zostanie rozegrana na odcinku specjalnym z Walimia do przełęczy Walimskiej, o tyle lista zgłoszeń stanowi ogromną niespodziankę dla kibiców, którzy pojawią się na odcinku.

Listę 86 załóg otwierają samochody klasy WRC i OPEN (przypomnijmy, że jest to impreza dla amatorów). Za kierownicą Fabii WRC zasiądzie Krzysztof Dereń. W Subaru Imprezie kibice ujrzą Czecha Stepana Zabloudila, który jest jednym z najlepszych amatorów za naszą południową granicą. Najsilniejszą klasę 6 uzupełnia jeszcze jedenastu kierowców. Klasa 5 liczy sobie 23 załogi, klasa 4 – 17 załóg, klasa 3 – 11 załóg, klasa 2 – 12 załóg i klasa 1 – 3 załogi. Oko kibiców będą cieszyć też kierowcy samochodów klasy KDL na której widnieją głównie Polonezy uzupełnione o Fiata 125p, FSO 1500 i Skodę Favorit.

Załogi trzykrotnie pokonają liczącą 3,5 kilometra trasę z Walimia do przełęczy Walimskiej. Pierwsza załoga wystartuje o godzinie 10:00 w niedzielę, 18 stycznia.

Lista Zgłoszeń

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry