Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Walimska Zimówka z WRC

Trzecia Walimska Zimówka, która zostanie rozegrana już w najbliższy weekend, rozpocznie w tym roku zmagania amatorów na kultowych odcinkach specjalnych zlokalizowanych w Górach Sowich w ramach Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów.

O ile sama impreza w porównaniu z rokiem ubiegłym nie zmienia formatu i zostanie rozegrana na odcinku specjalnym z Walimia do przełęczy Walimskiej, o tyle lista zgłoszeń stanowi ogromną niespodziankę dla kibiców, którzy pojawią się na odcinku.

Listę 86 załóg otwierają samochody klasy WRC i OPEN (przypomnijmy, że jest to impreza dla amatorów). Za kierownicą Fabii WRC zasiądzie Krzysztof Dereń. W Subaru Imprezie kibice ujrzą Czecha Stepana Zabloudila, który jest jednym z najlepszych amatorów za naszą południową granicą. Najsilniejszą klasę 6 uzupełnia jeszcze jedenastu kierowców. Klasa 5 liczy sobie 23 załogi, klasa 4 – 17 załóg, klasa 3 – 11 załóg, klasa 2 – 12 załóg i klasa 1 – 3 załogi. Oko kibiców będą cieszyć też kierowcy samochodów klasy KDL na której widnieją głównie Polonezy uzupełnione o Fiata 125p, FSO 1500 i Skodę Favorit.

Załogi trzykrotnie pokonają liczącą 3,5 kilometra trasę z Walimia do przełęczy Walimskiej. Pierwsza załoga wystartuje o godzinie 10:00 w niedzielę, 18 stycznia.

Lista Zgłoszeń

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry