Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Wach wygrywa Wirtualny Rajd Akropolu z przewagą 1,5 sekundy!

Ósmą rundą Virtual Rally Championship był Seajets Acropolis Rally. Grecki klasyk przywitał wirtualnych kierowców tym z czego jest najbardziej znany: piękną pogodą oraz bardzo wymagającymi trasami.

Genialny pojedynek o zwycięstwo w składającym się z 12 oesów rajdzie stoczyli liderzy klasyfikacji generalnej cyklu, Jerzy Bogdanowicz oraz Tomasz Wach. Obaj kierowcy zmieniali się na prowadzeniu w rajdzie aż cztery razy, przy czym ostateczne rozstrzygnięcie zapadło dopiero na Power Stage’u, gdzie ciśnienia nie wytrzymał Bogdanowicz tracąc 3-sekundową przewagę. Ostatecznie Wach, z najniższą w historii VRC przewagą 1,59 sekundy (!) wygrał swój pierwszy rajd w sezonie, wreszcie przełamując serię finiszów na 2. i 3. miejscach. Ze stratą dwóch minut do wspomnianej dwójki, na 3. pozycji do metry dotarł Piotr Walczak, od początku jadący pewnym i równym tempem.

Szaloną końcówkę rywalizacji obserwowaliśmy także w klasie VRC2, gdzie cały „show” został zapoczątkowany przez wypadek dotychczasowego lidera, Juana Marzoi na 9. próbie. Wtedy to przed szansą na odniesienie upragnionego tryumfu stanęła trójka Niemela, Grodzki, Buck. Do ostatniego oesu rajdu z „pole positon” przystępował Jyrki, mając 7 sekund przewagi nad Patrykiem oraz 10 nad Tylerem. Power Stage przyniósł sensacyjne odwrócenie tabeli. Dzięki fenomenalnemu przejazdowi Tyler Buck wywarł presję, której rywale nie byli w stanie unieść. Dzięki temu Amerykanin odniósł swój pierwszy tryumf w cyklu. Ostatecznie drugi był Niemela, wyprzedzając o mniej niż sekundę Grodzkiego.

Dziewiczy tryumf miał miejsce także w klasie VRC3, gdzie Robert Bartnikowski w końcu przekuł świetne tempo w odpowiedni wynik. Kierowca Citroena w świetnym stylu wytrzymał presję ścigającego go Dawida Perużyńskiego, wygrywając rajd z przewagą 15 sekund. Najniższy stopień podium należał w Rajdzie Akropolu do Kamila Karpiela, który odpadł z walki o najwyższe laury z powodu błędu na 10. odcinku.

Żadnych niespodzianek nie przyniosła za to rywalizacja w klasie VRC4, gdzie po raz kolejny na rywalach „wyżywał” się Eneko Celayeta. Niezawodny Hiszpan po raz kolejny ustrzegł się błędów i z przewagą tempa rzędu 1s/km zdystansował Piotra Juszczyka. Na 3. miejscu, wykorzystując problemy Oscara Esteveza, tym razem finiszował Emilian Wiśniewski, którego Peugeot 208 skutecznie stawił czoła całej armii Opli.

W klasyfikacji zespołów ciągle niepokonany pozostaje Killaz Motorsport, tryumfator Rajdu Akropolu ze zdobyczą 76 punktów. Drugą ekipą rajdu był AK-Sport WRT, który zdobywając 45 pkt. o 3 oczka pokonał Rookie Rally Team.

Po greckiej rundzie VRC kierowcy nie mieli chwili wytchnienia bowiem bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji na Akropolu ruszył Rajd Cypru. Relacja z 9. rundy Virtual Rally Championship już w krótce zagości na łamach portalu WirtualneRajdy.pl.
Do Góry