Kategoria: WRC

Volkswagen zaprezentuje Polo WRC 2017

Jak wynika z informacji podanych przez Autosport.com, Volkswagen zaprezentuje Polo WRC 2017, które nie doczekało się debiutu na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. Dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets przyznał, że w fabryce w Hannoverze stoi jeden egzemplarz Polo przygotowany do startu w Rajdzie Monte Carlo. Rajdówka po raz pierwszy ma zostać zaprezentowana w oficjalnych barwach. Do tej pory mogliśmy ją podziwiać tylko w czarno białym oklejeniu, którego zespół używał w trakcie testów.

Sven Smeets:

Auto nigdzie się nie wybiera. Pewnego dnia zaprezentujemy je tak, jak powinniśmy to zrobić przeszło rok temu. Pokażemy je kibicom w pełnym oklejeniu, tak, aby zobaczyli, że stworzyliśmy prawdziwą rajdówkę. Chcemy, aby Polo zostało pokazane w specyfikacji na Rajd Monte Carlo, jednak nie mamy jeszcze sprecyzowanych szczegółów jego prezentacji. Wszystko leży w naszym interesie, jednak najpierw musimy przedyskutować to z naszymi partnerami.

Sven Smeets dodał także, że nie ma na razie jasnych planów dotyczących kierowcy, który poprowadzi rajdówkę. Byli członkowie zespołu Volkswagena dostali bowiem angaż w innych ekipach: Sébastien Ogier w Fordzie, Jari Matti Latvala w Toyocie, a Andreas Mikkelsen w Hyundaiu.

Może musimy poczekać, aż któryś z naszych byłych kierowców zakończy przygodę z WRC. Na dobre rzeczy warto czekać

— żartował Smeets.

Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach ekipa Volkswagena, za pośrednictwem mediów społecznościowych, pokaże zapowiedź swojej niedoczekanej rajdówki.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry