Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne, WRC

Volkswagen potwierdził start dwóch Polo R5 w Rajdzie Hiszpanii

Volkswagen poinformował, że w Rajdzie Hiszpanii wystawi dwa Volkswageny Polo R5. Zawody o dwóch rodzajach nawierzchni (szuter, asflat), będą dobrym sprawdzianem dla najnowszej konstrukcji niemieckiego producenta w kategorii WRC 2.

Warto przypomnieć, ostatni oficjalny start Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata, był dwa lata temu. Po wycofaniu się z projektu na poziomie WRC, koncern z Wolfsburga skoncentrował się na zbudowaniu samochodu klasy R5. -“Będziemy rywalizować w Rajdzie Hiszpanii dwoma Polo R5. Celem startu jest zaprezentowanie konkurencyjności nowego Polo na różnych nawierzchniach” – mówił Sven Smeets, dyrektor sportowy Volkswagena.

Volkswagen szacuje, że do debiutanckiego występu Polo R5 przejedzie około dziesięciu tysięcy kilometrów testowych. Na razie nie znamy kierowców, którzy pojadą najnowszymi rajdowymi konstrukcjami. Wiemy o sprzedanych piętnastu egzemplarzach, między innymi do klientów w Austrii, Belgii, Finlandii, Włoszech, Paragwaju, Portugalii i Szwecji.

fot: WRC.com
Do Góry