Kategoria: Rallycross

Volkswagen Polo R Supercar zaprezentowany

fot. twitter/FIAWorldRallycross

W Autostadt na terenie fabryki Volkswagena w Wolfsburgu, odsłonięto rallycrossowe Polo w oficjalnych barwach zespołu PSRX Volkswagen Team Sweden. Ceremonia odbywała się z udziałem Johana Kristofferssona i Pettera Solberga. Pierwszy z nich, w ubiegłym sezonie za sterami Polo, zwyciężył w klasyfikacji sezonowej World RX, drugi natomiast wywalczył trzecie miejsce.

Johan Kristoffersson:

Od czasu ostatniej rundy World RX w Republice Południowej Afryki w listopadzie minęło dużo czasu. Wiele trenowałem. Wystartowałem też w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Skodą Fabią R5 w Rajdzie Szwecji – ale z niczym nie mogę porównać powrotu do Volkswagena Polo R Supercar. Kiedy w tym roku ponownie zaczęliśmy testować, siedziałem w samochodzie, uśmiechając się do siebie. Jestem bardzo podekscytowany powrotem i rozpoczęciem obrony mojego tytułu.

Petter Solberg:

Zeszłoroczne porozumienie mojego zespołu PSRX z Volkswagen Sweden i Volkswagen Motorsport przyszło bardzo późno – ale odnieśliśmy duży sukces. Teraz naszym zadaniem jest coś na tym sukcesie zbudować. To nie będzie łatwe.

Osobiście, nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę. W sezonie zimowym spędziłem dużo czasu za biurkiem i zdecydowanie wolę, żeby moje biuro miało cztery koła i klatkę bezpieczeństwa! Poważnie, jestem zawodnikiem i chcę znów zacząć rywalizację.

fot. twitter/FIAWorldRallycross

O zmianach samochodu, w stosunku do zeszłorocznej specyfikacji, przeczytasz tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry