Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

VIII Rally Mazowsze – niepokonany Sebastian Dziadosz

W sobotę, 19go marca rozegrana została druga runda RSMAKC – VIII Rally Mazowsze, które było również drugą rundą Pucharu TEDEX WRC. Impreza zorganizowana przez AK Centrum w Nowym Dworze Mazowieckim przyciągnęła do startu aż 43 załogi, w tym 21 załóg walczących w tegorocznej edycji Pucharu. Załogi miały do pokonania 9 prób sportowych zlokalizowanych w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.

Już od pierwszego odcinka specjalnego było jasne, że walka o generalkę rozstrzygnie się pomiędzy Sebastianem Dziadoszem z Ridergarage.pl WRT (Honda Civic) i Kacprem Terlikowskim (Citroen Saxo). Z walki zwycięsko wyszedł ten pierwszy, wygrywając „ośkę” i klasyfikację generalną, jednocześnie umacniając się na prowadzeniu w Pucharze. Kacper po zaciętej rywalizacji musiał zadowolić się drugim miejscem na podium klasyfikacji generalnej i w klasie 3. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Emil Uszyński za kierownicą Subaru Imprezy, zostając tym samym zwycięzca klasy OPEN.

Poza podium rajd ukończył kierowca Audi S2, Bartek Winiarek, zajmując drugie miejsce w klasie OPEN i 3 w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC. Niestety Rally Mazowsze do niezbyt udanych zaliczy Rafał Bańka, który pomimo szybkiej i widowiskowej jazdy nie ustrzegł się błędu. Kierowca Subaru Imprezy na drugim odcinku pomylił trasę i otrzymał karę taryfy. Niestety pomimo prób odrobienia straty Rafał ukończył rajd na 13 miejscu w generalce i 4 w klasie OPEN.
Do Góry