Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Za lotną

Valtteri Bottas zmienia bolid Formuły 1 na Fiestę WRC

Umiejętność odnajdywania się w różnych warunkach dla kierowcy wyczynowego jest cenną umiejętnością. Nieustanne poszukiwanie prędkości i rozwoju, często prowadzi do próbowania nowych rzeczy, dzięki którym zawodnik może zdobyć cenne doświadczenia. Znany z Formuły 1 Valtteri Bottas, postanowił wziąć udział w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Finlandii za kierownicą Forda Fiesty WRC  z M-Sportu.

Bottas zakończył sezon F1 na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Razem z doświadczonym pilotem Timo Rautiainenem wystąpią Fordem Fiesta WRC w Rajdowych Mistrzostwach Finlandii – Arctic Lapland Rally

„To wyjątkowa okazja do zapoznania się ze światem rajdów. Dla mnie to zupełnie nowe miejsce, ponieważ nie mam doświadczenia z pojazdami kategorii WRC. Mimo tego, będąc kierowcą wyścigowym, zawsze jadę maksymalnie szybko pojazdem, który prowadzę.” – komentował Bottas.

Zawodnikiem, który wprowadzi kierowcę Formuły 1 w świat rajdów jest utalentowany Timo Rautiainen. Pilot rajdowy, dawniej współpracujący razem z Marcusem Gronholmem na kilka lat „odwiesił kask na kołek”. Po raz ostatni widzieliśmy go na odcinkach specjalnych w czasie Rajdu Szwecji w 2010 roku. Teraz przed fińskim rajdowym mistrzem świata prawdziwe szkoleniowe wyzwanie, ponieważ Bottas nie posiada żadnego rajdowego doświadczenia.

„To duże wyzwanie, ponieważ Valtteri nie brał udziału w rajdach, dlatego nie wie nic na temat notatek. Największym wyzwaniem dla niego będzie zrozumienie idei notatek pilota oraz wybór własnego systemu komunikacji z nim. Przed stworzeniem indywidualnego systemu, zapoznamy się z nagraniami innych załóg. Jedno jest pewne, musi być to maksymalnie uproszczone” – mówi Rautiainen.

Foto.: Materiały prasowe Mercedes
Do Góry