Kategoria: Rallycross

Ulepszone rallycrossowe Polo

fot. facebook/JohanKristoffersson

Volkswagen Motorsport rozpoczął testy Polo GTi Supercar w ostatni weekend w belgijskiej miejsowości Mettet. Samochód różni się od poprzedniej generacji przednim zderzakiem. Zmienione zostały też przednie błotniki i tylny spojler, który podobny jest do zamontowanego w ostatnim Polo WRC. Za sterami auta zasiadali aktualny mistrz świata w rallycrossie, Johan Kristoffersson oraz zdobywca trzeciej pozycji na koniec sezonu, Petter Solberg.

Johan Kristoffersson, dla redakcji autosportu:

Po występach w samochodach rajdowych zimą i tak dalej, przyjemnie było wrócić do takiego auta. To był dobry dzień. Nie zbyt dużo jazdy, ponieważ było tam sporo samochodów, więc nie udało nam się zrobić tak wielu okrążeń, ale był to dobry test dla samochodu, zespołu, a także dla kierowców.

Zawsze staramy się polepszyć i popracować nad szczegółami, ale w zasadzie jest to bardzo podobne auto (do ubiegłorocznego). Nadal jest to jednak bardzo wczesny etap przed właściwymi testami.

Odnosząc się do zmian w body kicie, zawodnik powiedział:

Może robi to większą różnicę na torach, które są trochę szybsze. Oczywiście w rallycrossie jest trudno ocenić te zmiany, ponieważ poziom przyczepności zmienił się dramatycznie, od kiedy byliśmy ostatnio na tym torze. To było rok temu. Można poczuć różnicę, jeśli porównuje się coś tego samego dnia.

Kristoffersson najprawdopodobniej w nadchodzącym sezonie w dalszym ciągu będzie zasiadał za sterami Polo. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu.

fot. facebook/PetterSolberg

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry