Kategoria: ERC, RSMP

Udany powrót Lubiaka z Wisławskim

Długie miesiące oczekiwania dobiegły końca i Maciej Lubiak wreszcie powrócił na odcinki specjalne mistrzostw Polski. Podczas pierwszego w tym sezonie występu z Maciejem Wisławskim, po długiej przerwie, celem było odzyskanie radości z jazdy, co udało się zrealizować w stu procentach. Tegoroczna edycja będąca rundą Mistrzostw Polski oraz Europy stanowiła ogromne wyzwanie dla zawodników, sporo odcinków specjalnych było przerywanych, a kłopoty mieli także zawodnicy regularnie startujący w RSMP. Załoga Maczfit Rally Team uniknęła poważnych błędów, dzięki czemu mogła cieszyć się z niezwykle udanego debiutu w Subaru Imprezie – Maciej Lubiak wraz z Maciejem Wisławskim ukończyli Rajd Rzeszowski na pierwszym miejscu w klasie Open N.

Maciej Lubiak:

Muszę przyznać, że namęczyłem się na tym rajdzie. Było bardzo ślisko i strasznie gorąco. To był naprawdę trudny rajd. Wczoraj za dużo nie pojeździliśmy, ale dziś wszystko szło zgodnie z planem i zaliczyliśmy komplet kilometrów. Nasza taktyka polegająca na spokojnej jeździe przyniosła dobre efekty. Czuję jednak niedosyt prędkości i dynamiki. Mam nadzieję, że pod koniec roku uda się to poprawić. Na razie jest to cały czas nauka. Wielki Wiślak bardzo pomógł mi w tym powrocie, ponieważ był całkowicie bezbłędny. Wspólnie poradziliśmy sobie bardzo dobrze i przejechaliśmy bardzo cenne kilometry. Musimy teraz przeanalizować te zawody i wyciągnąć wnioski z błędów, których było dość dużo w ten weekend. Podczas najbliższych testów popracujemy nad ich wyeliminowaniem. Przed nami mój ulubiony Rajd Dolnośląski, na którym postaram się jechać szybciej.

Maciej Wisławski:

Jestem pełen podziwu dla konsekwencji Maćka. Na ten rajd wrócił przecież prawie po dziesięciu latach przerwy. Jestem bardzo zadowolony, że dojechaliśmy do mety i utrzymywaliśmy się na drodze bez żadnych sensacji oraz problemów. Ten sport jest wybitnie trudny i ekstremalny, bardzo łatwo tu o błąd. Jednak Maciek przez ponad 200 kilometrów większych błędów nie popełniał. Bardzo się cieszę, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i oby tak dalej.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry