Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

TVN Turbo Rally Team: Rajd Polski bez mety, ale z dobrym tempem

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski wystartowali w 75. Rajdzie Polski. Dla reprezentantów TVN TURBO RALLY TEAM’u był to pierwszy start Hyundaiem i20 R5 z napędem na cztery koła na nawierzchni szutrowej. Pomimo małego doświadczenia kierowcy na luźnej nawierzchni, załoga jechała bardzo pewnie, nie popełniała błędów, chwaląc sobie zachowanie i prowadzenie i20 R5. Po sobotniej części Rajdu Polski Byśki i Wiślak zajmowali bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. Niestety podczas niedzielnego 11 odcinka specjalnego Byśkiniewicz i Wisławski wypadli z drogi na zakręcie przechodzącym przez szczyt i dachowali.

Łukasz Byśkiniewicz:
„Rajd Polski ze względu na szutrową nawierzchnię i specyfikę tras to rajd dający najwięcej frajdy z jazdy. I tak rzeczywiście było. Na mecie każdego odcinka specjalnego nie ukrywałem radochy z prowadzenia Hyundaia i20 R5. To po prostu jakiś odjazd. Jechało nam się bardzo dobrze. Auto przygotowane przez Kumiega Racing działało świetnie, a szutrowe opony Michelin dawały poczucie pewności. Przemieszczaliśmy się swoim tempem bez podejmowania ryzyka z racji mojego małego doświadczenia w aucie 4×4. Mimo to zajmowaliśmy bardzo wysokie 5. miejsce w generalce RSMP. Niestety na 11 odcinku specjalnym jeden z zakrętów przechodził przez szczyt, który okazał się większy niż nam się wydawało Auto podskoczyło na wyjściu i wylądowaliśmy metr poza drogą. W trawie ukryty był rów, który „pociągnął” nas w kierunku głębokiego dołu. Tam z dużą prędkością wylądowaliśmy na dachu. Wezwaliśmy karetkę ponieważ poczułem silny ból w placach. Po prześwietleniu okazało się, że mam kompresyjny uraz 2 kręgów kręgosłupa lędźwiowego. Wielka szkoda, że tak kończymy sezon RSMP. Nie pozostaje nic innego jak zdrowieć i przygotowywać się do Rajdu Barbórka w Warszawie oraz sezonu 2019. Chciałbym bardzo podziękować naszym Partnerom za możliwość wystartowania w tak kultowym rajdzie, firmom: Lactima, Kratki.pl, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Hyundai Motor Poland, Modesto s.c., Auto Land. Dziękuję także szefom kanałów grupy TVN za wsparcie medialne, a w szczególności szefowej TVN TURBO”

Maciej Wisławski:
„Rajd Polski to wspaniała impreza z piekielnie szybkimi i skomplikowanymi szutrowymi odcinkami specjalnymi. Łukasz nie ma dużego doświadczenia na tego typu trasach, a tym bardziej w aucie klasy R5. Rajd układał nam się bardzo dobrze. Łukasz jechał bezbłędnie, mieliśmy przygotowany precyzyjny opis trasy. Niestety na OS Gołdap jeden z zakrętów przechodzący przez szczyt okazał się bardzo zdradliwy Auto podskoczyło i wypadliśmy poza drogę do rowu, który jak rynna bobslejowa pociągnął nas do głębokiego dołu. To był koniec jazdy. Szkoda świetnego wyniku, ponieważ zajmowaliśmy wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. Trzymam kciuki, aby Łukasz szybko wrócił do zdrowia. Dziękuję naszym Partnerom za Rajd Polski oraz cały sezon.”

Foto: Maciej Niechwiadowicz
Do Góry