Kategoria: WRC

Trzy Hyundaie w czołowej piątce

fot. Hyundai Motorsport

Drugie, trzecie oraz piąte miejsce zdobyły załogi Hyundia podczas Rajdu Argentyny w ostatni weekend. Najlepszym wynikiem w zespole popisali się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, plasując się zaraz za zwycięską załogą. Dodatkowo Belgowie uzyskali także najlepszy czas na Power Stage, zgarniając bonusowe punkty.

Thierry Neuville:

Cieszę się, że mogę stanąć na podium. Zespół wykonał świetną pracę i jestem ogromnie wdzięczny za wkład wszystkich. Wiedzieliśmy, że musimy naciskać, aby zdobyć jak najwięcej punktów w stosunku do Séba [Ogiera – przyp.red.].

Na trzeciej pozycji ukończyła hiszpańska załoga – Dani Sordo i Carlos Del Barrio.

Dani Sordo:

To było pozytywne wydarzenie dla zespołu. Czasy przejazdów były bliskie przez cały weekend. Naprawdę cieszę się z mojego drugiego podium u boku Carlosa.

Piątą pozycję wywalczyli Andreas Mikkelsen i Anders Jæger. Norweski duet dobrze rozpoczął rajd. Po czwartym odcinku liderował w zmaganiach. Na szóstym załoga przebiła jednak oponę i zanotowała sporą stratę. W niedzielę na wszystkich próbach uzyskała czasy w czołowej trójce.

Andres Mikkelsen:

Po pierwsze, gratulacje dla naszych kolegów z drużyny za ich podium. Chcielibyśmy walczyć o kilka miejsc wyżej, ale niestety przeszkodziła nam piątkowa strata. Nadal mieliśmy pozytywny ostatni dzień.

Michel Nandan, szef zespołu:

Dobry wynik. Postanowiliśmy zabezpieczyć podium i załogi zrobiły wszystko, o co ich poprosiliśmy. Powiedziałem po Korsyce, że chcę silniejszego, wszechstronnego zespołu. Rzekłbym, że to dobrze wykonana praca.

 

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry