„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Trzecie starcie w Białej Podlaskiej

Do trzeciej eliminacji Motointegrator Classicauto Cup pozostały już tylko dwa tygodnie. Tym razem zawody odbędą się w Białej Podlaskiej w dniach 18 i 19 czerwca.

MCA Cup to obecnie największe w Polsce zawody rajdowo-wyścigowe poświęcone klasykom, youngtimerom oraz samochodom współczesnym. Z jednej strony jest to okazja do treningu i doskonalenia swoich umiejętności jazdy, z drugiej zaś ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w zgodzie z pasją.

cache_2470273677.jpgTrack Day w Białej Podlaskiej to dwa dni atrakcji. W sobotę (18 czerwca) odbędzie się trening otwarty. Z trasy treningowej mogą wówczas skorzystać wszyscy chętni, w tym również osoby, które nie startują w samej eliminacji. Jak tylko zajdzie słońce rozpocznie się natomiast nocna próba sportowa dla 30 śmiałków!

Eliminacje MCA Cup oraz WRC Challenge rozpoczną się w niedzielę rano. Po pomyślnie zakończonym badaniu kontrolnym oraz odbytych 2 przejazdach zapoznawczych, w okolicy godziny 10:00 wystartują pierwsi zawodnicy. Każdy z nich 5-cio krotnie pokonana profesjonalnie przygotowaną trasę o długości 5 km! Równolegle na drugiej części obiektu dostępna będzie także otwarta trasa treningowa, z której będzie można korzystać do woli w przerwach pomiędzy startami.

W sezonie 2016, w zależności od posiadanego auta, oprócz udziału w ogólnej rozgrywce w ramach wydzielonych 6 grup i poszczególnych klas pojemnościowych, możliwe jest też konkurowanie w innych pucharach, takich jak: Mercedes Challenge, Muscle Car Challenge, Toyoty, czy też w Pucharze Pań.

W MCA Cup nie trzeba jechać z pilotem, zaś duża różnorodność grup i klas sprawia, że impreza jest dostępna nie tylko dla miłośników klasycznej motoryzacji.

Na zawody można się zapisać poprzez stronę www.classicautocup.pl do dnia 10 czerwca! Aby być na bieżąco z życiem całego cyklu, zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu Classicauto na Facebooku.
Do Góry