Kategoria: Super Rally, Terenowe

Trzecia runda Gepa Logistics Super Rally w Morawicy

To trzecia już edycja Gepa Logistics Super Rally w Morawicy, tym razem pod znakiem super zmian. W sobotni poranek, ze startu honorowego zawodników wystartuje Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Pan Marian Buras. Rok 2017 to przełom dla lokalnej społeczności – Morawica uzyskała prawa miejskie więc „ścigamy” się w mieście!

Druga zmiana, to wielka niespodzianka – ku radości kibiców i dla samych zawodników – nowy Odcinek Testowy, w którym motocykliści, quadowcy, SSV’owcy i kierowcy samochodów terenowych przejadą torem motocrossowym, więc… zawodników czeka mega napięcie, bo hopy kuszą, by powalczyć z grawitacją i zawsze licznie zgromadzonej publiczności pokazać co nieco.

Pozostaje jeszcze kwestia sztuki lądowania, z którą bywa różnie. Podobnie jak w skokach narciarskich, błąd na progu mści się okrutnie, ale w przeciwieństwie do narciarzy nadmiar odwagi nie jest tu wskazany, bo i kąty najazdów są typowe dla motocykli crossowych, które rządzą się swoimi prawami. Mimo wszystko, zapowiada się arcyciekawie, bo doborowa stawka kierowców już widnieje na liście zgłoszeń, a i z całą pewnością uzupełnią ją miejscowi matadorzy z regionu o niesamowitych wręcz tradycjach i historii w polskim sporcie motocyklowym.

W ramach serii GEPA Logistics Super Rally 2017 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad i SSV powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w III rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Morawica do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zostań gwiazdą fotografii” na najlepszą fotografię z tego wydarzenia (rozwiązanie konkursu 14 maja o 15:30 podczas zakończenia, adres na który można przesyłać zdjęcia: super.rally4x4@gmail.com). A tych, którzy chcieliby spróbować swych sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, również zachęcamy do odwiedzenia bazy rajdu i zapisania się na jazdę testową.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Gepa Logistics, Miasto i Gmina Morawica , TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL, Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, GS27, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils – Rock Oil Polska, Kager, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Tor motocrossowy BKM „Racing” w miejscowości Dębska Wola, firma Tombet, Kopalnia Wapienia „Morawica”S.A., Pokoje gościnne for-pak.com w Morawicy.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora i na Facebooku. Zapisać możesz się tutaj!

HARMONOGRAM 3. RUNDY GEPA LOGISTICS SUPER RALLY W MORAWICY (woj. świętokrzyskie)
12 – 14 maja 2017:

Piątek, 12.05.2017:
15:00 – 21:00 – Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
Klasy: Moto, Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150 KM.
18:30 – Objazd trasy przez zgłoszone załogi.
20:30 – Odprawa zawodników w biurze imprezy.

Sobota, 13.05.2017:
9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

Niedziela, 14.05.2017:
9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
15:30 – Uroczyste zakończenie w Urzędzie Gminy w Morawicy (lub przed Urzędem – zależy od pogody), ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom III rundy GEPA Logistics Super Rally oraz zwycięzcom III rundy Pucharu Can-Am Super Rally. Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań Gwiazdą Fotografii”.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry