Kategoria: WRC

Toyota zadebiutuje w większym składzie

Dla zespołu Toyota GAZOO World Rally Team Rajd Portugalii będzie pierwszą rundą WRC, w której wystawi trzy auta. W jednym z nich znajdzie się debiutujący w królewskiej klasie Esapekka Lappi, który wygrał ten rajd w kategorii WRC 2. Oprócz niego w samochodach japońskiej marki pojawią się Jari-Matti Latvala oraz Juho Hänninen. Pierwszy z nich wygrał tutaj w 2015 roku, a drugi po raz pierwszy sprawdzi swoje umiejętności na odcinkach północnej Portugalii.

Tommi Mäkinen, szef zespołu:

Przed Portugalią mieliśmy kilka rzeczy do przetestowania, wliczając w to zawieszenie, jednak pogoda na naszych testach była zła i nie wiem na ile wiarygodne są nasze dane. Rajd Portugalii to bardzo trudna impreza z technicznymi odcinkami, ale to właśnie jedna z rzeczy, która czyni ten rajd tak wyjątkowym. Mamy nadzieję, że wykonamy kolejny krok naprzód, a pomoże nam w tym Esapekka Lappi, który dostarczy nam nowych informacji.

Jari-Matti Latvala:

To, czego nauczyłem się w Portugalii to to, że pierwszy dzień rywalizacji jest tam zawsze bardzo ważny. Jeśli warunki pogodowe będą złe, moja pozycja startowa będzie bardzo pomocna, gdyż zawodnicy jadący za mną będą musieli zmierzyć się ze zniszczoną droga. Przed rajdem przetestowaliśmy kilka rzeczy. Sprawdzaliśmy amortyzatory oraz eksperymentowaliśmy z wysokością auta.

Juho Hänninen:

Testowałem auto, kiedy pogoda była dobra. Było całkiem ciepło i mogliśmy sprawdzić kilka nowych rzeczy z zawieszeniem i dyferencjałem. Lubię te odcinki i z tego co widzę, będzie tam dużo czyszczenia drogi, więc moja pozycja startowa może mi pomóc. Portugalia jest podobna do Argentyny, choć nie jest aż tak ciężka, więc będziemy tam mogli wykorzystać to, czego nauczyliśmy się wcześniej, by poczynić progres. Drugi przejazd odcinków może być trudny, dlatego będziemy ostrożni.

Espapekka Lappi:

Przed rajdem miałem możliwość testowania, co dało mi przedsmak tego, co mnie czeka, jednak warunki podczas rajdu mogą okazać się zupełnie inne. Pierwszy start Yarisem jest dla mnie bardzo ekscytujący. To szansa, na którą czekałem całe życie. Moim celem będzie oczywiście dostarczenie możliwie jak najwięcej informacji zespołowi, by móc dalej udoskonalać samochód. Chcę być na mecie, co w Portugalii nie jest łatwym wyzwaniem. Dla mojego własnego doświadczenia, chcę przejechać wszystkie odcinki specjalne, więc będę musiał jechać bardzo ostrożnie.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry