Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019
Sebastien Loeb zastąpi Andreasa Mikkelsena w Portugalii
Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Toyota planuje wprowadzić samochód klasy R5

Toyota poinformowała, że trwają przygotowania do opracowania samochodu rajdowego klasy R5. Obecnie japoński producent jest jedynym koncernem w Rajdowych Mistrzostwach Świata, który nie posiada takiego modelu. Prawdopodobna data wprowadzenia samochodu na rynek to 2021 rok.

Najważniejszym powodem, dla którego Toyota dotychczas nie posiadała w swojej ofercie samochodu klasy R5, był brak odpowiedniego silnika o pojemności 1600 cm3. W najbliższym czasie w gamie modelowej mają pojawić się jednostki napędowe, które mają spełniać określone kryteria, pozwalające zbudować w ich oparciu samochód rajdowy klasy R5. Dodatkowo ważną informacją jest fakt, że FIA nie zamierza wprowadzić żadnych zmian w zasadach budowania pojazdów przeznaczonych do rywalizacji w klasie R5.

„Obecnie prowadzimy badania.  Spodziewamy się, że niebawem pojawi się samochód cywilny z odpowiednim silnikiem, ponieważ tego potrzebujemy. Musimy poczekać na dostęp do homologacji jednostki napędowej. To będzie interesujący projekt i dobry sposób na większą ilość Toyot rywalizujących na całym świecie. Słyszeliśmy od FIA, że klasa R5 nie zmieni się, co jest dobrą informacją. Wykorzystamy naszą wiedzę z Rajdowych Mistrzostw Świata do tej budowy.” – mówi szef Toyota Gazoo Racing, Tommi Makinen.
Do Góry