„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

Tomasz Zbroja chce wrócić do rywalizacji na międzynarodowym poziomie

Tomasz Zbroja razem z Jakubem Wróblem w debiutanckim występie za kierownicą Citroena DS3 R3T w Rajdowych Mistrzostwach Europy, zaprezentowali bardzo dobre tempo zajmując wysokie czwarte miejsce w kategorii ERC3 podczas 76. Rajdu Polski. Tomasz chciałby powrócić do rywalizacji w europejskim towarzystwie.

Celem przed występem w Mikołajkach było porównanie tempa względem europejskiej czołówki w samochodach napędzanych na jedną oś. Szybko okazało się, że jest ono odpowiednie nawet do walki o podium. Niestety przebita opona na jednym z odcinków specjalnych pokrzyżowała plany na doskonały wynik. Na pocieszenie duet Zbroja / Wróbel wywalczył czwarte miejsce.

„To była dla nas doskonała okazja, żeby porównać nasze tempo z najlepszymi europejskimi kierowcami samochodów przednionapędowych. Wierzę, że nadejdzie czas na walkę o podium w ERC. Nie mamy żadnych kompleksów i pokazaliśmy to w trakcie 76. Rajdu Polski, chciałbym uczestniczyć w kolejnych rundach mistrzostw Europy w przyszłości” – mówi Tomasz Zbroja
Do Góry