Kategoria: Różne, Wirtualne, WRC

Tomasz Kuchar sprawdzał grę WRC5

Ponad 20 samochodów, 50 zespołów, 65 odcinków specjalnych w 13 krajach i łącznie ponad 400 km tras rajdowych – tak zapowiada się najnowsza wersja gry z serii WRC5, która ukaże się na naszym rynku już w 16 października. Polscy fani z pewnością ucieszą się z możliwości wcielenia się w postać Roberta Kubicy oraz rywalizacji, po raz pierwszy w historii gry, w Rajdzie Polski w Mikołajkach.

Błoto, asfalt, szuter, śnieg czy lód – w żadnej innej grze nawierzchnia nie miała tak istotnego i odczuwalnego wpływu na prowadzenie samochodu. Wiele zatem będzie zależało od ustawień samochodu, przystosowania go do jazdy w zmiennych warunkach pogodowych oraz na zróżnicowanej nawierzchni – zarówno w dzień, jak i w nocy. Urokiem rajdów samochodowych są zawsze niesamowite lokalizacje, w których się odbywają. Dlatego wciskając gaz do dechy i wchodząc w zakręty z jak największą prędkością, zobaczymy zaśnieżoną Szwecję, górzyste rejony w Meksyku, malownicze Mikołajki w Polsce oraz 11 innych krajów. Wśród dwudziestu zespołów, będziemy mogli wybrać również ten, w którym kierowcą jest nasz najpopularniejszy rajdowiec – Robert Kubica. Jego auto znajdzie się również na okładce polskiej wersji WRC5.

7 października br. na jednym z warszawskich torów wyścigowych odbył się pierwszy pokaz testowy gry, w którym uczestniczył jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych – Tomasz Kuchar. Zaprezentował on swoje wysokie umiejętności zarówno na prawdziwym torze, jak i na odcinku wirtualnym. Ciekawostką jest również fakt, że w tym roku WRC5 dołącza do światowej ligi e-sportowej ESL. Po raz pierwszy w historii, oficjalne mistrzostwa e-sportowe będą rozgrywane równolegle z każdą rundą rajdów WRC w tym sezonie.

Za wielki powrót słynnej serii wyścigowej opartej na oficjalnej licencji Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC odpowiedzialny jest nowy deweloper Kiloton oraz wydawca BigBen. W Polsce za wprowadzenie tytułu na rynek odpowiada Techland Wydawnictwo.

Od 16 października gra dostępna będzie na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz na starsze konsole -PlayStation 3 i Xbox 360.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry