Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Tomasz Kuchar powalczy o czwarty tytuł mistrzowski w rallycrossie

Rallycrossowe Mistrzostwa Polski nabierają rozpędu. Niemal z dnia na dzień poznajemy kolejne nowości, które zapowiadają bardzo interesujący sezon. W walce o najwyższe laury zostaje Tomasz Kuchar. Zamierza zdobyć czwarty tytuł mistrzowski w tej kategorii.

Tomasz Kuchar przygodę z rallycrossem rozpoczął po wycofaniu się z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W 2016 roku zdecydował się zmienić kategorię zawodów na dynamicznie rozwijający się w Polsce rallycross. Starty w Subaru Imprezie w połączeniu z bogatym rajdowym doświadczeniem zaowocowały pierwszym mistrzostwem. W kolejnym sezonie Kuchar zmienił samochód na Citroena C4, w którym z jeszcze większą pewnością siebie sięgnął po drugą mistrzowską gwiazdkę. W ubiegłym roku na rallycrossowych torach w Polsce i zagranicą patrzyliśmy na fascynującą rywalizację popularnego „QHRa” z Mariuszem Gagackim i innymi szybkimi kierowcami. Nowy samochód Peugeot 208 RX, był przejawem świeżości na „polskim podwórku”, ale nie zapewniał już tak dużej przewagi nad rywalami, ponieważ poziom umiejętności zawodników z roku na rok wzrasta.

W 2019 roku Tomasz Kuchar zostaje w dobrze znanym Peugeocie 208 RX, razem ze swoim zespołem. Jak sam podkreśla długo zastanawiał się nad tym czy to właściwa decyzja. Bił się z myślami, żeby ostatecznie zrozumieć, że rywalizacja i adrenalina są tym co uwielbia – „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”, „Ciągnie wilka do lasu”, „Trzeba iść za ciosem”, „Zwycięskiego składu się nie zmienia” – mógłbym mnożyć porzekadła, przysłowia i powiedzenia, które doskonale ilustrują, co działo się w mojej głowie od zakończenia sezonu 2018. Dzisiaj wiem, że decyzja mogła być jedna. Kocham rywalizację i adrenalinę. Rallycross dostarcza jednego i drugiego w zdecydowanie większej dawce niż inne dyscypliny. Peugeot 208 RX daje niewiarygodną frajdę z jazdy, a wiem, że jeszcze nie odkryłem pełni jego możliwości. Konkurenci zbroją się i szlifują formę, szykuje się sezon z nowymi nazwiskami i super furami. Doskonale, lubię wyzwania! Tym razem będzie jeszcze trudniej, ponieważ wciąż wracam do pełnej sprawności po operacji rekonstrukcji stawu skokowego. Mimo to nie będzie chyba niespodzianką, jeśli powiem, że interesuje mnie dopisanie na swoim koncie czwartej mistrzowskiej gwiazdki” – powiedział dla portalu rallycross.com.pl Tomasz Kuchar.

Czy w tym sezonie uda się obronić tytuł? Dowiecie się tego z naszych relacji 🙂

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Źródło – www.rallycross.com.pl
Do Góry