Kategoria: RSMP

Tomasz Gryc przechodzi do kartingu

Zwycięzca klasy drugiej w minionym sezonie, Tomasz Gryc, podjął decyzję o zmianie rajdów samochodowych na karting. Jedynym startem kierowcy ma być ostatnia runda sezonu, Rajd Arłamów. O przyczynach decyzji opowiada sam zawodnik.

– Chcę podzielić się z Wami moimi planami na ten rok. Słowem wstępu: rok 2014 był dla Gryc Racing Team bardzo udany, wraz z Przemkiem Zawadą zdobyliśmy upragniony tytuł Mistrza Polski w klasie 3 w debiucie za kierownicą samochodu z napędem na cztery koła. Udało się to nam osiągnąć dzięki ciężkiej pracy każdego z członków zespołu. Jeszcze raz chciałem podziękować całemu teamowi, Sponsorom, kibicom oraz wszystkim którzy nas wspierali i nam pomagali – mówi Gryc.

IMG_5803– Po ogłoszeniu kalendarza rajdowego na 2015 rok i opublikowaniu regulaminów sportowych, podjąłem decyzję o zwieszeniu startów na ten rok i przejściu do kartingu. W tym roku będę ścigał się w serii Super Rok Cup, a także wystartuję w kilku wyścigach zagranicznych. Na moją decyzję złożyło się kilka czynników, lecz główny to brak dostatecznej ilości czasu, który powinienem poświęcić na przygotowanie i straty w RSMP na poziomie jaki sobie od wielu lat stawiam.

– Plan na 2015 – Karting… – jest to dla mnie nowe sportowe wyzwanie, z którego chcę czerpać same pozytywne emocje oraz cenna naukę. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Nauka wyścigowego rzemiosła będzie trudna i wymaga jeszcze większego wysiłku i determinacji. Postanowiłem spróbować i chcę to zrobić by pozostać w motorsporcie! Wiem i jestem o tym w 100% przekonany, że wracając jeszcze w tym roku na rajdowe trasy w jednorazowym występie planowanym podczas listopadowego Rajdu Arłamów, będę cieszył się z każdego przejechanego kilometra oesowego, bo już tęsknie za odcinkami specjalnymi. Niebawem poinformuje Was o szczegółach naszego przedsięwzięcia, śledźcie uważnie nasz profil.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry