Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Timo Scheider chcę kontynuować starty w rallycrossie w 2019 roku

Przerwa zimowa w sportach samochodowych to czas poszukiwania partnerów i zastanawiania się nad kolejnym sezonem. Z podobnymi problemami boryka się Timo Scheider, zawodnik rallycrossowych mistrzostw świata. Jakie plany na 2019 rok? O tym przeczytacie poniżej.

Tegoroczne starty niemieckiego kierowcy, to cztery występy na arenie międzynarodowej. Najlepszym osiągnięciem był półfinał w Cape Town. Kolejny sezon nie jest jeszcze sprecyzowany. Timo Scheider od kilku lat blisko współpracuje z Rene Muennichem. Wiele wskazuje na to, że najbliższa przyszłość nie zmieni tego układu.

„Przyszłość kształtuje się pozytywnie. Nadal rallycrossowe mistrzostwa świata są dla mnie ważnym wątkiem. Kilka lat temu Rene Muennich dał mi szansę w mistrzostwach świata i od tego momentu mamy dobre relację. W tym sezonie jeżdżąc w wyścigach i startując w rallycrossie nasza znajomość stała się jeszcze bliższa. Powiedziałbym, że nie jest to już tylko dyrektor i szef zespołu. To dobrze wróży na przyszłość. Chciałbym jeździć razem z Rene w 2019 roku, ale jaki będziemy mieli program, tego nie wiem, ciągle nad tym pracujemy. Nadal uważam, że są to mistrzostwa z największym potencjałem dla dobrych, ekscytujących wyścigów dla kierowców i kibiców. Jeśli jest format zawodów, który pasowałby do samochodów elektrycznych, to jest to właśnie rallycross. Atmosfera na stadionie i przed samym startem jest niesamowita i będzie taka nawet, gdy na linii zobaczymy elektryczne samochody. Mam nadzieję, że w naszej sprawie przyszłość będzie pozytywna, ponieważ jestem zakochany w rallycrossie!” – komentuje Timo Scheider

Fot.: www.fiaworldrallycross.com
Do Góry