Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Thierry Neuville – „myślę, że lepiej jest być na drugim miejscu”

Fascynująca walka o tytuł mistrza świata w WRC trwa. Oczy kibiców i dziennikarzy zwrócone są w kierunku dwóch kierowców. Sebastiena Ogiera i Thierrego Neuville’a. Belg w rozmowie z portalem Autosport podzielił się kilkoma spostrzeżeniami na temat swojej sytuacji w mistrzostwach świata.

Rajd Australii jest wyjątkową imprezą. Zorganizowany na ogromnym kontynencie, cechuje się unikatowymi warunkami, gdzie techniczne, a zarazem szybkie odcinki specjalne są wyzwaniem dla kierowców. Dodatkowym aspektem, który ma znaczenie w czasie rajdów z nawierzchnią szutrową jest pozycja na trasie. Zgodnie z zasadami Rajdowych Mistrzostw Świata do rywalizacji na odcinkach specjalnych, jako pierwsza wyjeżdża załoga zajmująca fotel lidera w klasyfikacji generalnej sezonu. Za nimi kolejni zawodnicy, którzy zajmują odpowiednio niższe miejsca w punktacji.

Sytuacja zmienia się w kolejnych dniach rajdu, gdzie kolejność startową ustala klasyfikacja w zawodach. W związku z tym interesujące jest nastawienie Belga do zbliżającego się startu w Australii. Neuville dostrzega swoją szansę na zwycięstwo w pozycji zajmowanej w klasyfikacji generalnej, przypomnijmy druga lokata, tuż za Ogierem.

Tak na temat rywalizacji w Rajdzie Australii wypowiedział się Thierry Neuville:

„Nadszedł czas, by ktoś inny „odkurzał” trasę. Myślę, że lepiej jest być na drugim miejscu, tylko kilka punktów w tyle. Oczywiście nie można wszystkiego przewidzieć. Jeśli będę miał problemy on (Sebastien Ogier przyp. red.) będzie mistrzem, ale nie znajduję się w niekomfortowej sytuacji. Przewaga jest niewielka, dlatego czeka nas interesująca walka.”

Sebastien Ogier ma nieco inną strategię na Rajd Australii. Podkreśla, że lepiej jest mieć kilka punktów przewagi, ponieważ każdy z nich może mieć kluczowe znaczenie w drodze do mistrzostwa.  Neuville wygrał tę imprezę rok temu, Francuz triumfował w 2014 i 2015 roku, jadąc jako pierwszy na trasę. Czy tym razem uda się powtórzyć aktualnemu mistrzowi świata ten sukces?

Fot.: www.wrc.com
Do Góry