Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Thierry Neuville – „jesteśmy w pozytywnym nastroju”

W Rajdowych Mistrzostwach Świata czeka nowość – Rajd Chile. Impreza, gdzie nikt nie będzie wszystkiego pewny. Jest to duże wyzwanie dla zespołów. Również dla Hyundaia, ponieważ zamierza on utrzymać dobrą passę z Rajdu Argentyny.

Hyundai Motorsport z Andera Adamo na czele podkreślał niemal od początku sezonu, że celem na ten rok jest mistrzostwo wśród konstruktorów. Jeśli dodatkowo uda się zdobyć również koronę dla załogi, będzie to bonus dla dobrze wykonanej pracy. Od czasu Rajdu Korsyki zespół z Alzenau wydaje się być na fali, ponieważ po doskonałym wyniku na asfalcie nadszedł bardzo dobry rezultat w trudnym Rajdzie Argentyny. Przed wszystkimi ekipami nowość, która jest polem do popisu dla kierowców i pokazem szybkiej adaptacji do nieznanych warunków. Siedemnaście odcinków specjalnych po szutrowych nawierzchniach, pośród lasów i otwartych przestrzeni, tak w skrócie można opisać Rajd Chile.

Hyundai wystawia mocną reprezentację. Na czele  jest Thierry Neuville, dalej zobaczymy Andreasa Mikkelsena i Sebastiana Loeba. Dobra passa Belga ma zapewnić solidny wynik w Chile, dyspozycja Andreasa jazdę po punkty, a doświadczenie „Super Seba” nieocenioną pomocą w trudnych warunkach.

„Jesteśmy w pozytywnym nastroju po dwóch zwycięstwach i ważnym okresie rozwoju dla zespołu. Czeka nas wiele pracy, ale nie mogę doczekać się” – powiedział Thierry Neuville.

Byłem bardzo zadowolony z naszego wyniku (w Rajdzie Argentyny przyp. red.). Jestem gotowy na więcej w Chile. Z tego, co widziałem w filmach mamy kilka pięknych odcinków! Wiem co możemy osiągnąć w Hyundaiu i20 Coupe WRC” – komentuje Andreas Mikkelsen.

„Fakt, że jest to runda szutrowa to jedna z niewielu rzeczy, którą wiem o Chile. To nie jest kraj, w którym bywałem często, w sumie raz oglądałem Rajd Dakar. Drogi wydają się dość płynne w lasach, po gładkim szutrze. To będzie interesujące doświadczenie” – dodaje Sebastien Loeb
Do Góry