Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Thierry Neuville – „jesteśmy w pozytywnym nastroju”

W Rajdowych Mistrzostwach Świata czeka nowość – Rajd Chile. Impreza, gdzie nikt nie będzie wszystkiego pewny. Jest to duże wyzwanie dla zespołów. Również dla Hyundaia, ponieważ zamierza on utrzymać dobrą passę z Rajdu Argentyny.

Hyundai Motorsport z Andera Adamo na czele podkreślał niemal od początku sezonu, że celem na ten rok jest mistrzostwo wśród konstruktorów. Jeśli dodatkowo uda się zdobyć również koronę dla załogi, będzie to bonus dla dobrze wykonanej pracy. Od czasu Rajdu Korsyki zespół z Alzenau wydaje się być na fali, ponieważ po doskonałym wyniku na asfalcie nadszedł bardzo dobry rezultat w trudnym Rajdzie Argentyny. Przed wszystkimi ekipami nowość, która jest polem do popisu dla kierowców i pokazem szybkiej adaptacji do nieznanych warunków. Siedemnaście odcinków specjalnych po szutrowych nawierzchniach, pośród lasów i otwartych przestrzeni, tak w skrócie można opisać Rajd Chile.

Hyundai wystawia mocną reprezentację. Na czele  jest Thierry Neuville, dalej zobaczymy Andreasa Mikkelsena i Sebastiana Loeba. Dobra passa Belga ma zapewnić solidny wynik w Chile, dyspozycja Andreasa jazdę po punkty, a doświadczenie „Super Seba” nieocenioną pomocą w trudnych warunkach.

„Jesteśmy w pozytywnym nastroju po dwóch zwycięstwach i ważnym okresie rozwoju dla zespołu. Czeka nas wiele pracy, ale nie mogę doczekać się” – powiedział Thierry Neuville.

Byłem bardzo zadowolony z naszego wyniku (w Rajdzie Argentyny przyp. red.). Jestem gotowy na więcej w Chile. Z tego, co widziałem w filmach mamy kilka pięknych odcinków! Wiem co możemy osiągnąć w Hyundaiu i20 Coupe WRC” – komentuje Andreas Mikkelsen.

„Fakt, że jest to runda szutrowa to jedna z niewielu rzeczy, którą wiem o Chile. To nie jest kraj, w którym bywałem często, w sumie raz oglądałem Rajd Dakar. Drogi wydają się dość płynne w lasach, po gładkim szutrze. To będzie interesujące doświadczenie” – dodaje Sebastien Loeb
Do Góry