Kategoria: WRC

Testy Kimiego Räikkönena możliwe w Toyocie

fot. facebook/TOYOTAGAZOORacingWRC

Ostatnio niczego nie testował, ale dlaczego nie? Jeśli chce poprowadzić nasz samochód, to mogę mu to bez wątpienia umożliwić – powiedział o obecnym kierowcy F1, Tommi Mäkinen, szef Toyoty, dla autosportu.

Przyszłość Räikkönena w wyścigowym zespole Ferrari nie jest do końca pewna, ponieważ od 2019 roku fińskiego kierowcę może zastąpić Charles Leclerc. Sam Räikkönen nie rozmawiał jednak jeszcze z Toyotą.

Kaj Lindström, dyrektor sportowy Toyoty:

Kimi jeszcze nic nie powiedział. Mógłby powiedzieć, że chce przejechać jeden rajd albo coś w tym stylu i byłoby ciekawie zobaczyć go w samochodzie, ale nic nie było o tym mówione.

Lindström nadmienił też, że jeśli Räikkönen „chciałby przejechać jeden rajd” z Toyotą, to „byłoby łatwo do tego doprowadzić”, ponieważ Mäkinen oświadczył, że obecny kierowca F1 jest interesującą go osobą.

Musimy być jednak ostrożni z takimi historiami. Jeśli powiemy cokolwiek, to się rozwija i nagle [jest napisane, że] mamy Kimiego w samochodzie i w zespole na cały sezon. Takie rzeczy mogą być trochę nierozsądne

– dodał Lindström.

Pozytywnie do ewentualnego powrotu Räikkönena do rajdów odniósł się Ogier.

Jeśli chce [wracać], jestem pewien, że może być dobry. […] Nazwisko takie jak Räikkönen nigdy nie jest złe dla tego sportu, to na pewno

– mówił aktualny rajdowy mistrz świata.

Najlepszym dotychczasowym wynikiem Räikkönena w WRC jest piąte miejsce w Rajdzie Turcji z 2010 roku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry