Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Teraz albo nigdy

Sébastien Loeb, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu motorsport-news, przyznał, że tegoroczny Rajd Dakar może być jego ostatnią szansą na zwycięstwo w tej imprezie. Francuz obawia się jazdy po wydmach, których ma być więcej niż w poprzednich edycjach Dakaru. Jego obawy związane są również z zakończeniem programu startów Peugeota w tym rajdzie. Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie 9-krotny rajdowy mistrz świata ponownie będzie rywalizował w FIA World Rallycross Championship, a także weźmie udział w trzech rundach WRC z zespołem Citroëna.

Sébastien Loeb:

Dla mnie, to prawie jak „teraz albo nigdy”. To moja ostatnia szansa na wygranie tego rajdu. Jest on długi i możesz szybko wszystko stracić, szczególnie, że wracają wydmy. To ten typ terenu, na którym nie mam wielkiego doświadczenia. Taka trasa nie jest w moim typie.

W tamtym roku mieliśmy szansę wygrać. Daniel świetnie nawigował. To bardzo motywujące. Wiemy, że możemy to zrobić. Jedziemy tam nastawieni na zwycięstwo.

Auto jest teraz bardziej stabilne, fajniej się prowadzi. Daje nam dużo pewności siebie, dzięki czemu możemy bardziej atakować.
Do Góry