Kategoria: Terenowe

Teraz albo nigdy

Sébastien Loeb, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu motorsport-news, przyznał, że tegoroczny Rajd Dakar może być jego ostatnią szansą na zwycięstwo w tej imprezie. Francuz obawia się jazdy po wydmach, których ma być więcej niż w poprzednich edycjach Dakaru. Jego obawy związane są również z zakończeniem programu startów Peugeota w tym rajdzie. Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie 9-krotny rajdowy mistrz świata ponownie będzie rywalizował w FIA World Rallycross Championship, a także weźmie udział w trzech rundach WRC z zespołem Citroëna.

Sébastien Loeb:

Dla mnie, to prawie jak „teraz albo nigdy”. To moja ostatnia szansa na wygranie tego rajdu. Jest on długi i możesz szybko wszystko stracić, szczególnie, że wracają wydmy. To ten typ terenu, na którym nie mam wielkiego doświadczenia. Taka trasa nie jest w moim typie.

W tamtym roku mieliśmy szansę wygrać. Daniel świetnie nawigował. To bardzo motywujące. Wiemy, że możemy to zrobić. Jedziemy tam nastawieni na zwycięstwo.

Auto jest teraz bardziej stabilne, fajniej się prowadzi. Daje nam dużo pewności siebie, dzięki czemu możemy bardziej atakować.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry