Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

Tarmac Masters w Sobótce odwołane

W ten weekend rozegrana miała zostać 3 runda Tarmac Masters, z bazą w Sobótce. Niestety, organizatorzy poinformowali o odwołaniu zawodów. Jak czytamy w komunikacie, organizację zawodów niestety utrudniały władze.

Komunikat w sprawie organizacji Tarmac Masters Sobótka 16.10.2016

Od wielu dni zabiegaliśmy w WRD KM Policji we Wrocławiu o ustalenie sposobu zabezpieczenia tras rajdu. Każdy z planowanych odcinków specjalnych przynajmniej 2-3 razy był używany w naszych rajdach. Na spotkaniu z Naczelnikiem Wydziału okazało się, że planowany przez nas sposób zabezpieczenia odcinka miejskiego Sobótka jest nie wystarczający. Nasze wygrodzenia płotkami ul. Św. Anny i koperty z taśmy U22 oraz 40 osób sędziów to za mało. Do przyjęcia było ewentualne ogrodzenie całej trasy, a to z powodów rzeczowych i finansowych nie jest możliwe. Zrezygnowaliśmy z tego odcinka i złożyliśmy nowe dokumenty. Do nich otrzymaliśmy 11.10.2016 opinię, której skan zamieszczamy na stronie. W tym samym dniu złożyliśmy odpowiedź i mimo tego, że niektóre uwagi są absurdalne, zobowiązaliśmy się je zrealizować. W tym do transportu wiernych do kościoła w Rogowie Sobóckim i dostosowania harmonogramu rajdu do czasu mszy w Rogowie Sobóckim i Sulistrowicach. Skan odpowiedzi w załączeniu. Do tej opinii dostosowaliśmy nowy plan Zastępczej Organizacji Ruchu. Po jego złożeniu otrzymaliśmy informację, że każda doga, w tym polna musi mieć zaporę U-20 i znak B1, co też postanowiliśmy zrealizować, mimo oczywistego absurdu. Kolejny uzupełniony plan został złożony i pozostał bez odpowiedzi do teraz.

W rozmowach odnieśliśmy przekonanie, że decyzja negatywna dla rajdu została podjęta wcześniej, ponieważ w jednej z narad usłyszeliśmy: odwołaliśmy już maraton, zawody kolarskie to i odwołamy rajd.

Do tego okazało się, że Dolnośląska Dyrekcja Parków Krajobrazowych nie wyraża zgody na przebieg tras rajdu, ponieważ Sulistrowice i miasto Sobótka w całości leżą w granicach Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Opinia o tyle obarczona wadą prawną: że w rozporządzeniu Wojewody Dolnośląskiego z 2007 roku powołującym park jest zapis w art.5 nie dotyczy rajdów samochodowych organizowanych na drogach publicznych. Rozporządzenie w załączeniu.

Ponieważ do teraz nie mamy stanowiska Starosty Wrocławskiego uważamy, że nie powinniśmy zorganizować tego rajdu w planowanym terminie i zmuszeni jesteśmy go odwołać.

Ze względu na brak chęci do współpracy nie planujemy w tym rejonie więcej rajdów, w tym ostatniej rundy Gravel Masters

Marcin Jankiewicz
Ryszard Krawczyk
Aleksandra Krasińska

Zobacz:
komunikat nr 1
załącznik do komunikatu nr 1 – opinia
załącznik do komunikatu nr 2 – odpowiedź na opinię
Rozporządzenie – Parki Krajobrazowe
Projekt Zastępczej Organizacji Ruchu

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry