Kategoria: WRC

Tänak zadowolony ze współpracy z M-Sportem

Ott Tänak, który w kontekście przyszłego sezonu coraz częściej łączony jestem z zespołem Toyoty, w wywiadzie udzielonym redakcji portalu motorsportnews.com powiedział, że dobrze czuje się w M-Sporcie. Estończyk przyznał, że ma propozycje z innych zespołów i że chciałby jak najszybciej podjąć decyzję. Wiele wskazuje jednak na to, że Tänak pozostanie w zespole Malcolma Wilsona, gdyż jak sam przyznaje, dobrze zna ten zespół, jest zadowolony z auta i dobrze dogaduje się z Evansem oraz Ogierem.

Ott Tänak:

W M-Sporcie mam to, czego potrzebuję. Priorytetem jest zawsze sport. Chcesz wygrywać i być w możliwie najlepszym miejscu.

Muszę spojrzeć w przyszłość i zobaczyć, gdzie będziemy mieć najlepszą pozycję. Bardzo dobrze znam M-Sport; znam ludzi i jak to wszystko pracuje. Rozwijałem nowe auto i prowadzi się, tak jak chcę.

Wciąż jest kilka możliwości z innych zespołów i chciałbym podjąć decyzję jak najszybciej.

Planem jest walka o mistrzostwo. Jesteśmy w tym roku dość blisko i nie wiemy, co się stanie w ostatnich trzech rajdach, ale chcemy powalczyć także w przyszłym roku i następnych latach.

Estończyk powiedział także, że chciałby, aby przyszłoroczny skład zespołu wyglądał tak samo, jak w tym sezonie. Na tę chwilę wciąż nieznana jest przyszłość Ogiera, który najprawdopodobniej przejdzie jednak do Citroëna. Ogier miałby zostać w M-Sporcie tylko pod warunkiem, że do zespołu powróci Ford, jednak do tego najprawdopodobniej nie dojdzie.

Zobaczymy, co stanie się z Sebem. Nic nie jest jeszcze postanowione. Sébastien jest bardzo dobrym zespołowym kolegą. To silny facet – szczególnie psychicznie. Bardzo wiele się od niego nauczyłem. Mamy także bardzo dobre relacje z Elfynem, z którym znamy się już od wielu lat

– dodaje Tänak.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry