Kategoria: WRC

Tänak nowym kierowcą Toyoty

Ott Tänak zostanie nowym kierowcą zespołu TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team. Estończyk zastąpi na tym miejscu Juho Hänninena, którego pilot, Kaj Lindström, będzie pełnił funkcje dyrektora sportowego. Za kierownicą Yarisa WRC Tänak zadebiutuje w przyszłorocznym Rajdzie Monte Carlo. Jego zespołowymi kolegami będą Jari-Matti Latvala oraz Esapekka Lappi.

Tommi Mäkinen, szef zespołu:

Jesteśmy zachwyceni, że zapewniliśmy sobie Otta na przyszły sezon. Obserwowaliśmy go już od jakiegoś czasu. Reprezentuje perfekcyjną mieszankę młodości i doświadczenia, ma także właściwe podejście mentalne i będzie bardzo dobrze pasował do naszego zespołu. Tak jak Yaris WRC, Ott przekroczył w tym roku wszelkie oczekiwania. Jestem pewny, że będzie to mocna kombinacja tempa i niezawodności na wszystkich nawierzchniach.

Chciałbym również pogratulować Kajowi jego nowej roli. Jednym z moich ulubionych wspomnień z własnej kariery jest nasze zwycięstwo w Monte Carlo. Od tamtej pory, bazując na doświadczeniach ze wspólnej pracy z nim, wiem, że Kaj jest wyjątkowym profesjonalistą i z pewnością będzie cennym nabytkiem w kontekście dalszego rozwoju zespołu. Na koniec chciałbym wyrazić moje podziękowania i wdzięczność dla Juho za wszystko, co dla nas zrobił. Na zawsze pozostanie członkiem naszej rodziny. Odegrał ważną rolę w doprowadzeniu nas do tego miejsca, w którym dzisiaj jesteśmy.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry