Kategoria: WRC

Tänak i Järveoja najlepsi w Rajdzie Niemiec!

Ott Tänak i Martin Järveoja wygrali Rajd Niemiec, dziewiątą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Dla estońskiej załogi to drugie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie. Dzięki zdobytym punktom reprezentanci Toyoty w klasyfikacji mistrzostw zbliżyli się do znajdującego się na drugim miejscu Ogiera na trzynaście punktów. 39,2s za Tänakiem finiszowali liderzy klasyfikacji WRC, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Podium uzupełniła druga załoga Toyoty, Esapekka Lappi i Janne Ferm.

Czwarte miejsce wywalczyli Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+1:34,5s), piąte Teemu Suninen i Mikko Markkula (+2:02,9s), a szóste Andreas Mikkelsen i Anders Jager (+2:13,8s). Najwyżej sklasyfikowanym kierowcom Citroëna był pilotowany przez Scotta Martina Craig Breen (+2:39,1s). Osiem minut za nimi metę uzyskali Marijan Griebel i Alexander Rath, którzy podróżowali Citroënem DS3 WRC. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Jan Kopecký i Paweł Dresler (+13:12,8s) oraz Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen (+13:16,3s).

Dodatkowe pięć punktów za najlepszy czas na Power Stege’u zgarnął Seb Ogier. Zaledwie 0,1s stracił do niego Tänak. Trzeci był Lappi (+4,0s), czwarty Breen (+4,2s), a piąty Neuville (+6,7s).

W WRC2 kolejny triumf na swoje konto zapisali Jan Kopecký i Paweł Dresler, którzy na pozycję lidera awansowali z dziewiątego miejsca. 3,8s za nimi uplasowali się ich zespołowi koledzy, Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen. Podium klasy uzupełnili Fabio Andolfi i Emanuele Inglesi, do których 32,8s stracili Fabian Kreim i Frank Christian. Piątą pozycję wywalczyła polska załoga, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+54,4s), a szóstą Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+2:20,4s).