„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Szybkość Aleksieja Łukaniuka wyzwaniem dla Łukasza Habaja

Łukasz Habaj po 76. Rajdzie Polski utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Aleksiej Łukaniuk. Bardzo szybkie tempo rosyjskiego kierowcy jest dużym wyzwaniem dla lidera tabeli.

Polska załoga Łukasz Habaj / Daniel Dymurski jest liderami mistrzostw Europy. Szybka i bezbłędna jazda od początku sezonu okazała się kluczem do sukcesu. Problemy najgroźniejszych rywali, czyli Aleksieja Łukaniuka i Chrisa Ingrama w poszczególnych zawodach, były dodatkowym ułatwieniem dla Łukasza i Daniela. Podczas 76. Rajdu Polski „Rosyjska Rakieta” wróciła do swojej optymalnej dyspozycji i właściwie bez żadnych większych problemów w cuglach wygrała imprezę w Mikołajkach.  Łukasz Habaj zwrócił uwagę, że tak wysokie tempo Rosjanina może być problemem.

„Mieliśmy przewagę nad Chrisem Ingramem, teraz nasza przewaga nad nim jest większa, ale zmniejszyła się nad Aleksiejem Łukaniukiem, którego szybkość jest niezaprzeczalna. Jeśli nie ma żadnych problemów mamy ogromny kłopot z nadążeniem za jego tempem” – opowiada Łukasz Habaj.

Fot. Mateusz Dek
Do Góry