Kategoria: Super Rally, Terenowe

Szybka Morawica, loty w Obicach

Motocykle, quady, pojazdy SSV/UTV, auta terenowe w tym ciężarówki już 13.05.2016 przemierzą malownicze trasy położone w gminie Morawica oraz teren przyszłego lotniska komunikacyjnego
w pobliskich Obicach. Rywalizacja na dobre rozpocznie się już w sobotę czternastego o godzinie 10.00, startem honorowym zlokalizowanym przy Centrum Samorządowym / Urzędzie Gminy w Morawicy.

Szybkie, ale urozmaicone trasy cross country w swojej niepowtarzalnej scenerii, najstarszych gór w Europie, przywitają zawodników MoneyWell Investment Kager Super Rally, edycji 2016. Druga Runda w krainie, gdzie przed laty rządziła Baba „Jaga” i tylko ona była uprawniona do wykonywania lotów, ale jedynie na miotle, chwilami będzie przypominała walkę pojazdów z grawitacją, co zapewne przysporzy wielu niesamowitych wrażeń. Dla oglądających, szczególnie tych ze świętokrzyskiego, niegdysiejszej stolicy rajdów enduro i regionu, słynącego przed laty z produkcji motocykli, będzie to uczta dla oka, bo tym razem, oprócz jednośladów, popędzą cztery koła i także te o znacznym tonażu.

SUPER_RALLY_2_2016_PLAKATZawodnicy, którzy mieli okazję rywalizować w węgierskich seriach rajdów baja będą miło zaskoczeni rozległymi widokami pól uprawnych i piękną, bijącą zielenią. Prędkości nie zabraknie, więc chwilami pole do popisu będą mieli szybcy, ale ich fantazję ostudzą też wolniejsze i techniczne fragmenty, zdecydowanie wyrównujące szanse. To będzie prawdziwe cross country o smaku środkowej Europy, ale specyfiką nieodzownie nawiązujące do rywalizacji w najtrudniejszym rajdzie świata – rajdzie „Dakar”, który był inspiracją dla rajdów typu baja. Zatem baja pod Kielcami w przyjaznej Morawicy to bez mała 100 kilometrów odcinków testowych! Tradycyjnie, pula wartościowych nagród i puchary ufundowane zostały przez sprawującego patronat honorowy Wójta Mariana Burasa.

W ramach serii MoneyWell Investment Kager SUPER RALLY 2016 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV/UTV, powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w Pucharze Can-Am Super Rally.

Swoją obecność już zapowiedzieli liczący się w kraju zawodnicy, a także grono faworytów wyłonione podczas górskiej edycji rozegranej przed miesiącem w Gminie Bukowina Tatrzańska. Emocji będzie pod dostatkiem – zapraszamy do Morawicy!

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Gmina Morawica, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kielce, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils – Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Knapmotor, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, MercedesAutoCentrum.pl.

Zapisy tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry