Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Szuter Cup: sytuacja przed rundą finałową

Zgodnie z Regulaminem ramowym Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2016 jeżeli odbędzie się wyłącznie 5 rund, żadna z rozegranych nie zostanie odliczona od klasyfikacji. Taka sytuacja będzie miała miejsce gdyż SSS A. Orski odwołał zaplanowany na 24-25.09 Rajd Baltic Motor Show Cup… ze względów finansowych. Rywalizujący w cyklu mogą już tylko raz stanąć na starcie w zmaganiach o prymat na szutrach. Niektórzy przed Podlaskim Rally Sprintem, który odbędzie się 15 października, mogą spokojnie trenować… mistrzowskie podziękowania.

Marcin Skuracz pilotowany przez Magdalenę Milewską prowadzą w klasyfikacji generalnej RO z przewagą 34 punktów, a w klasie K2 mają 22 oczka przewagi nad ubiegłorocznymi mistrzami. Duet Chrzanowski/ Binięda nie obroni tytułu i musi dzielnie walczyć z szybkim Dudzińskim, który na 3. miejscu w generalce i klasie powinien czuć się raczej niezagrożony. „To je rally” i chociaż tylko matematyczne szanse na podium w klasie ma Paula Kucharewicz to właśnie podlaskie trasy będą wyznacznikiem sezonowych rozliczeń. Trudno będzie zawodnikom z K1 zamieszać w generalce RO ale walka o najwyższy stopień podium w klasie jest niezwykle emocjonująca. Konopiński, Abramowicz, Jankowski, Latos, a może pojedzie jeszcze Winckiewicz? Specjaliści, hazardziści, a może czysty przypadek wskaże wygranych?

Klasa OPEN wydaje się być rozstrzygnięta na korzyść załogi Polak/Mroczkowski, a pewniakami do drugiego miejsca jest duet Skiba/Wyszkowski jednak dynamizm i zmienność w motorsporcie to nieodzowna norma. Do momentu przecięcia mety ostatniego odcinka, ba, ogłoszenia oficjalnych wyników(!)… szampan musi poczekać.

Po 4 rajdach w klasyfikacji Gość prowadzi Zbigniew Staniszewski z czterema punktami przewagi nad Radosławem Raczkowskim i czternastoma nad Maciejem Stolarskim. W związku z tym sprawa mistrzowskiego tytułu jest cały czas otwarta. W klasie Gość RWD Poletyło i Bubik jadą zderzak w zderzak, a podróżujący bokiem do przodu duet Skóra/Majewski z szansami na wyższe miejsce pewnie osiadał na 3 stopniu podium. Poletyło po dwóch wygranych na początku sezonu musi jeszcze raz wygrać aby udowodnić całemu „gangowi RWD” swą mistrzowską formę. W przypadku przegranej …szanse na tytuł się oddalają.

Teoretycznie w przednionapędowych rozstrzygnięcie nastąpi na podlaskich trasach…pod warunkiem, że Radek Typa stanie na starcie. Taki typ jak Typa zapewne nie odda walkowerem tytułu, tylko po zaciętej walce z duetem Mielniczyn/Leśniak. Maciej i Daniel muszą jednak ukończyć rajd zaplanowany na 15 października by nie oddać Radkowi zwycięstwa. Emocje zatem będą, a te jak wiadomo są często przyczynkiem zarówno do sukcesu jak i porażki. Automobilklub Podlaski jako Organizator ostatniej rundy cyklu Szuter Cup 2016 z pewnością przygotuje kuszące podsumowanie rocznych zmagań i nawet największe porażki szybko stracą ważność.

W połowie października zakończy się rok pełen kurzu, zacnych boków, lotów nad szczytami… i czy to przypadek, czy rozmyślne działanie Organizatorów, że zaraz po Dniu Nauczyciela przyjdzie czas na wystawianie cenzurek? Na rajd pełen wrażeń, na 5. rundę Szuter Cup zapraszamy 15 października w okolice Białegostoku. Wyniki po 4. rundzie dostępne są na stronie Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2016.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry