Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Szupryczyńscy górą w Rajdzie Monte Karlino

Sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej wystartował. Pierwszą rundą cyklu była 41. edycja Rajdu Monte Karlino, organizowana przez Automobilkub Koszaliński.

Zawodnicy rywalizowali aż na piętnastu próbach sportowych. W sobotę rozegrane zostały dwa prologi na ulicach Białogardu i Karlina, natomiast w niedzielę kierowcy i piloci zmagali się na próbach w okolicach Zegrza, które zwieńczył superoes w Koszalinie.

Więcej zdjęć znajdziesz Ma href="http://rajdy24.pl/rajd-monte-karlino-autor-dariusz-jakubczyk/">tutaj

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

Najszybciej na próbach poradziła sobie załoga Tomasz i Marek Szupryczyńscy jadąca Subaru Imprezą, wygrywając jednocześnie klasę piątą. 39,1s za nimi uplasowali się Andrzej Łukaszyk i Jakub Rajca (również Subaru Impreza), a podium uzupełnili Michał Iwańcio i Krzysztof Brodziński, zwycięzcy klasy trzeciej (+1:50,8s, Honda Civic). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Rafał Gałka i Michał Sowiński (+2:14,8s, Mitsubishi Lancer Evo VIII), Paweł Pisz i Radosław Mroczkowski (+2:19,1s, Subaru Impreza), Łukasz Zbrzeźny i Tomasz Buńka (+2:40,9s, Audi A4 Quattro). Siódme miejsce zajęli jednocześnie drudzy w klasie 3, Tomasz Bilski i Tomasz Kozicki (+2:45,9s, Honda Civic), ósme zwycięzcy klasy 4: Daniel i Ewelina Wyrzykowscy (+2:49,0s, Honda Civic). Podium w tej klasie uzupełnili Jordan Mączkowski i Andrzej Ksyt (+2:51,2s, Honda Civic) oraz Jakub Cielecki i Piotr Dławichowski (+3:00,1s, BMW 318i), odpowiednio dziewiąta i dziesiąta załoga rajdu.

Klasę Gość wygrał duet Dawid Bokiej i Jacek Nadolski (BMW), drugie miejsce zajęli Łukasz Michalina i Mateusz Wąs (Peugeot 206), trzecie Radosław Lisowski i Daniel Frąckowiak (MG ZR 160). W klasie drugiej pierwsze miejsce wywalczyli Dariusz i Daniel Pękalscy (Honda Civic), którzy pokonali Kamila i Alicję Szulborskich (Honda Civic) i Jarosława Dolińskiego z Marcinem Kurlejem (Citroen Saxo). Paweł i Łukasz Horanin jadący Fiatem Seicento zwyciężyli w klasie 1, na drugiej pozycji uplasowali się Mateusz Milczarek i Michał Kobiera (Fiat CC Sporting), na trzeciej Tomasz Plata i Marcin Szturmiński (również CC Sporting). W klasie BMW najszybszy był duet Maciej i Mateusz Kożuszek (E36 Compact), drugą pozycję zajęli Damian Kopeć i Maciej Sierechan (E36 Compact), trzecią Marcin Domka i Sebastian Szczypek (E30).

Zobacz wyniki rajdu
Zobacz galerię zdjęć
Do Góry