Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Sztwiertnia i Pietruszka najlepsi w Opolu

fot. Grzegorz Rybarski

Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka (Citroen Saxo) wygrali 2. Rajd Opolski, powiększając przewagę nad konkurentami w sezonowej klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Drugie miejsce zajęli Kamil Bolek i Marcin Gaś (Renault Clio), tracąc 7 sekund. Trójkę na mecie w opolskim Rynku uzupełnią Konrad Strzeżysz i Olga Goźlińska (+8,8s, Honda Civic Type-R).

Kostka rozpoczął dzień od wygrania pierwszej próby (Osowiec), pokonując o 5,3s Barana i o 5,8s Marczyka. Sztwiertnia zanotował czwarty (+7,0s), Grela piąty (+7,2s) czas. Sporo, bo ponad pół minuty stracił Zbroja, zwiedzając rów. Sordyl dachował w pierwszej części odcinka (na szczęście załoga OK), podobnie było w przypadku B. Łączki, który uderzył w drzewo, jednak zdołał kontynuować jazdę. Zbroja przypuścił atak na drugim odcinku (Budkowice) i wygrał go o 3,7s z Bolkiem. Trzeci był Strzeżysz (+6,1s), ex aequo z nim Grela (+6,1s), piąty Preś (+6,3s). Dopiero dziewiąty uplasował się Sztwiertnia, tracąc 10,3s.

Druga pętla rozpoczęła się od ponownego zwycięstwa Kostki na Osowcu. 3,7s za nim uplasował się Rybka, 7,3s Sztwiertnia. Czwarty był Bolek (+7,6s), piąty Zbroja (+8,1s). Kolejny odcinek padł łupem Bolka, który o 0,3s pokonał Zbroję i o 0,9s Sztwiertnię. Czwarty ukończył Marczyk (+3,3s), piąty Kostka (+3,6s) – obaj dostali po tym odcinku po 10 sekund kary. Kostka stracił wtedy pozycję lidera. Na czwartej próbie z trasy wypadł Osiak, uderzając w drzewo (załoga OK).

Finałowa pętla przyniosła zmianę pogodową. Nad trasą rajdu zaczęły kłębić się chmury i zaczął padać deszcz. W takich warunkach świetnie poradził sobie Sztwiertnia, który wygrał piąty odcinek specjalny i wyszedł na prowadzenie. Pokonał na nim o 2,6s Zbroję, trzeci czas uzyskał Strzeżysz (+6,5s), czwarty Grela (+7,5s), piąty Rybka (+8,7s). Bolek stracił 15,6s, Kostka ponad 32 sekundy – zwiedzał plener, uszkadzając przód i tył Hondy. Finałowa próba została przerwana po wypadku Banasiewicza (załoga OK), który walczył ze Słobodzianem o zwycięstwo w Gość 4WD. Po wznowieniu próby najszybciej pokonał ją Zbroja, 0,4s za nim uplasował się Bolek, Strzeżysz stracił 1,0s. Czwarty ukończył Sztwiertnia (+3,3s), piąty Zieliński (+4,4s).

Za Sztwiertnią, Bolkiem (+7,0s), Strzeżyszem (+8,8s) uplasowali się Zbroja i Walczak (+15,9s, Renault Clio), Preś i Szterleja (+18,1s, BMW E30), Grela i Momot (+30,3s, Honda Civic), Rybka i Grzesik (+36,9s, Citroen Saxo). Ósme miejsce zajęli Baran i Paciej (+40,7s, Honda Civic), dziewiąte Marczyk i Dwornik (+51,3s, Honda Civic Type-R), dziesiąte Makuchowski i Denkiewicz (+54,6s, Honda Civic).

Słobodzian i Wróbel (Subaru Impreza) wygrali w Gość 4WD, pokonując o 43,3s Kwiędacza z Dymurskim (Mitsubishi Lancer Evo IX) i o ponad pięć minut Gaciarza z Gaciarzem (Toyota Celica GT). W Gość 2WD najszybsi byli Suma i Kokoszka (Honda Civic), drugie miejsce zajęli Mąsior i Bobrowski (+7,7s, Peugeot 208 R2), trzecie P. Łączka i Milej (+12,2s, Honda Civic).

Pierwsze trójki w klasach RO:
RO 1: Bolek/Gaś, Strzeżysz/Goźlińska (+1,8s), Zbroja/Walczak (+8,9s)
RO 2: Sztwiertnia/Pietruszka, Grela/Momot (+30,3s), Rybka/Grzesik (+36,9s)
RO 4WD: Kuciński/Gołębiewski, Nowak/Grzelka (+22,9s), Dudziński/Siwak (+1:12,1s)
RO R: Wróblewski/Banach, Lechoszest/Drahan (+21,8s)
PPC: Smagała/Giergiel, Matysiak/Adamska (+12,7s), Bronicz/Wojtiuk (+20,4s)
PCR: Karolczak/Marczewski, Nosalski/Kacprzyk (+3:52,8s).

Wyniki oficjalne:
Wyniki oficjalne – klasyfikacja RO
Wyniki oficjalne – klasyfikacja RO R
Wyniki oficjalne – klasyfikacja RO 4WD
Wyniki oficjalne – klasyfikacja RO 1
Wyniki oficjalne – klasyfikacja RO 2
Wyniki oficjalne – klasyfikacja PPC
Wyniki oficjalne – klasyfikacja PCR
Wyniki oficjalne – klasyfikacja GOŚĆ 2WD
Wyniki oficjalne – klasyfikacja GOŚĆ 4WD
Wyniki oficjalne – klasyfikacja klubowa

Zobacz relacje na żywo

OS 1, Osowiec 1

OS 3, Osowiec 2

OS 5, Osowiec 3

Wkrótce także Ceremonia Mety – na żywo o 17:30 na Rajdy24.pl!
Do Góry