Kategoria: Różne

Szef PSA: jeśli osiągniemy cele, Opel dostanie duży program startów w motorsporcie

fot. facebook/CarlosTavaresAutomotiveLife&Vision

Firma Holzer Motorsport zbudowała w zeszłym roku koncepcyjną wersję Opla Corsy R5. Auto było zaprezentowane w parku serwisowym Rajdu Portugalii. Samochód był jednak prywatnym projektem stworzonym bez udziału Opla.

Holzer Motorsport informował o postępach w budowie samochodu, ale Corsa R5 została zrealizowana bez udziału firmy Opel. (…) Zarząd Opla podjął decyzję o odłożeniu projektu R5 na czas nieokreślony. Nic się w tej kwestii obecnie nie zmieniło

– mówił wtedy Marcus Lacroix z działu sportu Opla, dla Rajdy24.pl.

W ostatnim czasie niemiecki Rallye-magazin poinformował jednak, że do sprawy udziału Opla w sporcie odniósł się Carlos Tavares, szef grupy PSA, do której należą Citroën, Peugeot oraz właśnie Opel.

Priorytetem dla dyrektora koncernu jest, aby do 2020 roku uzyskać zwrot pieniędzy zainwestowanych w zakup Opla. Nie odrzuca jednak wizji zaangażowania marki w sporty motorowe, być może także w budowę samochodu klasy R5.

Czas na Opla przyjdzie wtedy, gdy zaczniemy mieć z niego zyski. Jeśli zarabiasz pieniądze, możesz wykorzystać motorsport, aby wzmocnić swoją markę. Jeżeli Opel przetrwa, wszystko jest możliwe i chciałbym zobaczyć niemieckich inżynierów działających w sportach motorowych. Jeśli osiągniemy cele, Opel dostanie duży program startów w motorsporcie

– mówił.

Obecnie w Niemczech zawodnicy mogą rywalizować w pucharze Adama R2 – ADAC Opel Rallye Cup. Cykl ten organizuje marka Opel, we współpracy z firmą Holzer.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry