Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile

Andrea Adamo, szef Hyundai Motorsport jest zadowolony z zaangażowania Sebastiena Loeba do zespołu. W ubiegły weekend dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zdobył swoje pierwsze podium w koreańskim teamie.

Nowy szef sportowego działu Hyundaia odniósł się do sytuacji związanej z zatrudnieniem Sebastiena Loeba. Zwrócił uwagę, że spotkał się z niezrozumieniem, sporo osób nie wiedziało co za tym stoi. Wynik z Rajdu Chile udowodnił, że ta decyzja była słuszna i jest początkiem kolejnych dobrych rezultatów.

„Gdy ogłosiliśmy, że Sebastien Loeb i Daniel Elena dołączają do naszego zespołu w tym sezonie, dużo osób zapytało mnie co robię i co ma to dać? Teraz mogę powiedzieć, że przynoszą dużą motywację do zespołu oraz  ciężko pracują przyczyniając się do zmiany, robiąc rzeczy inaczej. Kiedy widzisz kogoś takiego jak oni, osoby które wygrały dziewięciokrotnie mistrzostwo świata, zmienia się nasze podejście do rajdów. Oglądanie filmów do młodszych kolegów, robienie rzeczy w inny sposób, a także wykonywanie coś zupełnie nowego, to wszystko jest imponujące. Ci faceci nie muszą tego robić. Sebastien mógł zostać w domu, gdyby chciał. Ale on przychodzi, a mój zespół pracuje ciężej i ciężej, żeby wesprzeć tych facetów. Jeśli ktoś taki jak Loeb ma wątpliwości i chcę udoskonalać się, my którzy nic nie wygraliśmy musimy poprawić więcej. Kiedy oglądałem jego pracę w czasie lunchu byłem zdumiony. Cały czas oglądał onboardy pracował i pracował. Pierwszy dzień Rajdu Chile był naprawdę trudny, ale utrzymali koncentrację i to co osiągnęli jest fantastycznym wynikiem.” – podsumował szef Hyundai Motorsport, Andrea Adamo

Fot. www.wrc.com
Do Góry