Kategoria: W skali

Świętowanie w małej skali

Coroczna gala kończy zmagania kierowców elektrycznych rajdówek w rozgrywkach Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC. Uroczysta dekoracja nowych mistrzów i wicemistrzów poprzedzona Kryterium Asów odbędzie się dzień po warszawskiej Barbórce, 11 grudnia (niedziela) na Motoarenie.

Kurz pomału opada, rajdówki niedługo trafią na zasłużony zimowy odpoczynek, a kierowcy rywalizujący w bogatym cyklu imprez Toruńskiej Ligi Rajdowych modeli RC jeszcze raz spotkają się wspólnie na torze. „Kryterium Asów”, rozgrywane na rallycrossowym obiekcie w MotoParku poprzedzi uroczystą galę, rokrocznie zamykającą sezon sportów modelarskich w piernikowym mieście. Małą uroczystość zaplanowano na niedzielę, 11 grudnia, dzień po wielkim rajdowym święcie w Warszawie – Rajdzie Barbórka.

Rozgrywane po raz pierwszy „Kryterium Asów” będzie miało charakter „wyścigu na dochodzenie”. Najpierw jednak zawodnicy zmierzą się z trzema próbami sportowymi biegnącymi po torze rallycrossowym, w tym jednej wzorowanej na „Gymkhanie”. Później, na podstawie uzyskanych czasów,  ustawią się w biegach parami, a wygra i awansuje do walki o puchar ten, kto pierwszy „dojdzie” swojego przeciwnika. Ten oczywiście będzie uciekał i zarazem gonił swojego rywala. „Kryterium Asów” rozegrane zostanie zarówno dla kierowców startujących w rajdach płaskich (i rallycrossie), jak również dla debiutujących w tym roku „off-roadowców”. Start zaplanowano na godzinę 11:00 w MotoParku.

Zwieńczeniem niedzielnych miniwyścigów i całego emocjonującego sezonu 2016 będzie uroczysta gala. O godzinie 15:00 wszystkie elektryczne modele RC zaparkują w Restauracji „Speedway” na Motoarenie. Z rąk organizatorów TLR swoje mistrzowskie i wicemistrzowskie tytuły odbiorą kierowcy rajdowi, rallycrossowi oraz kierowcy startujący w nowym cyklu Toyota Adventure Gothica, czyli w rajdach modeli terenowych. Specjalne puchary odbiorą także „rajdowi debiutanci” – to nowy projekt w ramach Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC. Specjalne podziękowania powędrują również do sponsorów, mediów i przyjaciół toruńskich modelarzy, którzy swoim osobistym zaangażowaniem pomagali w organizacji imprez „w małej skali”. A tych z roku na rok przybywa. Na koniec uroczystości zaplanowano panel dyskusyjny poświęcony sezonowi 2017. 

Szczegóły na www.rc.torun.pl

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top