„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: W skali

Świętowanie w małej skali

Coroczna gala kończy zmagania kierowców elektrycznych rajdówek w rozgrywkach Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC. Uroczysta dekoracja nowych mistrzów i wicemistrzów poprzedzona Kryterium Asów odbędzie się dzień po warszawskiej Barbórce, 11 grudnia (niedziela) na Motoarenie.

Kurz pomału opada, rajdówki niedługo trafią na zasłużony zimowy odpoczynek, a kierowcy rywalizujący w bogatym cyklu imprez Toruńskiej Ligi Rajdowych modeli RC jeszcze raz spotkają się wspólnie na torze. „Kryterium Asów”, rozgrywane na rallycrossowym obiekcie w MotoParku poprzedzi uroczystą galę, rokrocznie zamykającą sezon sportów modelarskich w piernikowym mieście. Małą uroczystość zaplanowano na niedzielę, 11 grudnia, dzień po wielkim rajdowym święcie w Warszawie – Rajdzie Barbórka.

Rozgrywane po raz pierwszy „Kryterium Asów” będzie miało charakter „wyścigu na dochodzenie”. Najpierw jednak zawodnicy zmierzą się z trzema próbami sportowymi biegnącymi po torze rallycrossowym, w tym jednej wzorowanej na „Gymkhanie”. Później, na podstawie uzyskanych czasów,  ustawią się w biegach parami, a wygra i awansuje do walki o puchar ten, kto pierwszy „dojdzie” swojego przeciwnika. Ten oczywiście będzie uciekał i zarazem gonił swojego rywala. „Kryterium Asów” rozegrane zostanie zarówno dla kierowców startujących w rajdach płaskich (i rallycrossie), jak również dla debiutujących w tym roku „off-roadowców”. Start zaplanowano na godzinę 11:00 w MotoParku.

Zwieńczeniem niedzielnych miniwyścigów i całego emocjonującego sezonu 2016 będzie uroczysta gala. O godzinie 15:00 wszystkie elektryczne modele RC zaparkują w Restauracji „Speedway” na Motoarenie. Z rąk organizatorów TLR swoje mistrzowskie i wicemistrzowskie tytuły odbiorą kierowcy rajdowi, rallycrossowi oraz kierowcy startujący w nowym cyklu Toyota Adventure Gothica, czyli w rajdach modeli terenowych. Specjalne puchary odbiorą także „rajdowi debiutanci” – to nowy projekt w ramach Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC. Specjalne podziękowania powędrują również do sponsorów, mediów i przyjaciół toruńskich modelarzy, którzy swoim osobistym zaangażowaniem pomagali w organizacji imprez „w małej skali”. A tych z roku na rok przybywa. Na koniec uroczystości zaplanowano panel dyskusyjny poświęcony sezonowi 2017. 

Szczegóły na www.rc.torun.pl
Do Góry