Kategoria: WRC

Świetny występ Craiga Breena

fot. Citroën Racing

Craig Breen i Scott Martin zajęli w ostatni weekend najlepsze w swojej dotychczasowej karierze miejsce w rundzie WRC. Tym świetnym wynikiem jest druga pozycja w Rajdzie Szwecji. Pozostali koledzy z zespołu, a więc debiutujący w C3 WRC Mads Østberg i Torstein Eriksen byli szóści, natomiast załoga Kris Meeke i Paul Nagle nie zaliczy występu w skandynawskim klasyku do udanych.

Końcówka rajdu była niezwykle emocjonująca. Po pierwszym niedzielnym odcinku drugi Breen miał ponad 10 sekund przewagi nad trzecim Mikkelsenem. Po drugim odcinku już 13 sekund. Ostatecznie rajd zakończył z przewagą ponad 8 sekund nad Norwegiem.

Mads Østberg miał trochę inną strategię na ten rajd. Wprawdzie podjął rękawicę rzuconą przez Lappiego, ale niestety w ostatnim dniu przewaga Fina była już tak duża, że Mads mógł tylko bronić szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej. Lappi awansował na czwarte miejsce spychając z niego Paddona. Niemniej jednak Østberg wywiózł cenne dla zespołu Citroën Total Abu Dhabi WRT punkty. Summa summarum pozwoliło to na utrzymanie trzeciego miejsca w klasyfikacji producentów.

Kris Meeke:

To był trudny rajd. Trochę słabo się dla nas zaczął. Z niezbyt dobrą pozycją startową w piątek, nie mogłem znaleźć pewności siebie. W efekcie do sobotniej rywalizacji przystąpiliśmy jako jedni z pierwszych. Mimo wszystko ciężko pracowałem na dziesiątą pozycję aby zdobyć punkty, ale potem uderzyłem w bandę śnieżną i padło turbo. To był naprawdę pech. Jestem jednak zdeterminowany aby dobrze wypaść w Meksyku.

Craig Breen:

Jestem wniebowzięty. To był niezwykły dla nas weekend. Zawsze cieszyłem się tym rajdem w przeszłości, ale muszę teraz powiedzieć, że naprawdę zaskoczyłem sam siebie. Potrafiłem walcząc z czołówką o najlepsze pozycje nie popełniać żadnych błędów. Zawsze myślałem, że szybki rajd nie jest dla mnie, ale muszę zmienić myślenie. Moje auto było perfekcyjne i zawdzięczam ten wynik również mojemu zespołowi. Chłopaki naprawdę na to ciężko pracowali.

Mads Østberg:

Jestem zachwycony powrotem do zespołu. Nie spodziewałem się, że będę walczył o tak dobrą pozycję mając za sobą tak małą liczbę kilometrów testowych. Mam nadzieję, że zespół jest zadowolony z tego wspólnego doświadczenia. Wiem, że gdybym spędził więcej czasu w tym samochodzie, byłbym bardziej konkurencyjny wśród pozostałych aut WRC. W każdym bądź razie, chętnie poprowadziłbym znowu ten samochód.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry