Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Świdnicki-KRAUSE: Grzyb liderem po pierwszym dniu

Na zakończenie pierwszego etapu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE zawodnicy pokonali drugi przejazd odcinka specjalnego Miłków-Kamionki (12,90km). Łącznie po nieco ponad 21. kilometrach „oesowych” liderami rajdu są Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5), którzy wygrali ostatnią próbę dzisiejszego dnia. Drugi czas na finałowym odcinku uzyskali Łukasz Habaj i Piotr Woś (+2,1s, Ford Fiesta R5), liderzy po pierwszym odcinku specjalnym, którzy na drugim stracili szanse na walke o wygraną.

fot. Maciej Niechwiadowicz

fot. Maciej Niechwiadowicz

Trzeci czas uzyskali Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (+2,7s, Ford Fiesta R5), którzy zajmują taką samą pozycję w klasyfikacji generalnej (+10,2s). Grzyba i Kuchara w generalce przedzielają Filip Nivette i Kamil Heller (+9,5s, Ford Fiesta R5), którzy uzyskali piąty czas na ostatnim odcinku specjalnym.

Na czwartej pozycji w klasyfikacji zajdują się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+18,3s, Ford Fiesta R5). Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz uzupełniają pierwszą piątkę (+20,6s, Ford Fiesta R5). Na ostatnim odcinku dnia fotel liderów klasy OPEN N objęli Damian Łata i Michał Grudziński, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej (+1:38,2s). Za nimi plasują się Marcin Gagacki i Marcin Bilski (+1:42,4s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

W rywalizacji OPEN 2WD jest teatrem jednego aktora – Virnika. Pokonał o 5,3s Kramarczyka i na koniec dnia ma nad nim 43,7s przewagi. Trzeci Rusin traci w klasyfikacji ponad 4 minuty. Pierwszy etap w „ośce” był równie emocjonujący co w generalce. W klasie 3 lideruje Chmielewski, Byśkiniewicz traci do kierowcy DS3 R3T +22,7 sekundy. Na ostatnim odcinku awansował na drugie miejsce w klasie 3. Porębski traci +25,1s do pierwszego miejsca i 2,4 sekundy do drugiego „Byśka”, czwarty jest Musz. Pozycję lidera „ośki” stracił Poloński +2,1s na rzecz odrabiającego straty Chmielewskiego. Prowadzi jednak w klasie 4 +9,9s nad Typą i +20,7s nad Jureckim.

W klasie 4F doszło do zmiany lidera. Górny stracił pierwsze miejsce na rzecz Stalmacha i traci do niego +1,6s. Trzecie miejsce przypada Suchorzebskiemu +33,0s. Klasa 4N nie uległa większym zmianom. Nadal z niewielką przewagą prowadzi Knop w Hondzie Civic Type-R nad Kalinowskim w Clio (+5,1s). Na trzecim miejscu jest Krysiak (+14,5s, również Clio). W HR3 na czele Czerwiński, 12,1s za nim Sidor (obaj w Oplach Astrach), trójkę uzupełnia Pluta (+14,2s, Opel Kadett). Liderem HR4 Klaudia Temple, na drugie miejsce awansował Fizia (+31,7s), na trzecie spadł Bętkowski (+59,3s, wszyscy w Hondach Civic). Wasilewski prowadzi w HR5, 2:54,3s za nim Bajda (kolejne Hondy Civic). Grzelewski samotnym liderem w HR+30 (Ford Escort RS).

Nieoficjalne wyniki po pierwszym dniu 43. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE:
[table id=38 /]

Więcej w dziale LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Resztę wyników znajdziesz tutaj.
Do Góry