Kategoria: WRC

Suninen oficjalnie w Fieście WRC M-Sportu

fot. facebook/TeemuSuninenRacing

​​Teemu Suninen i Mikko Markkula będą rywalizować Fordem Fiestą WRC w barwach M-Sportu, potwierdził oficjalnie zespół Malcolma Wilsona. W najwyższej klasy samochodzie Fin wystąpi w Rajdzie Szwecji, Rajdzie Meksyku, Rajdzie Portugalii, Rajdzie Włoch, Rajdzie Finlandii, Rajdzie Turcji, Rajdzie Walii i Rajdzie Hiszpanii (w sumie osiem rund). Natomiast w Monte Carlo oraz Rajdzie Niemiec pojedzie Fiestą R5.

W aucie klasy WRC Suninen  zadebiutował na ubiegłorocznym Rajdzie Polski zajmując szóstą pozycję. W Rajdzie Finlandii otarł się o podium. Ostatecznie byl czwarty.

Teemu Suninen:

To będzie dla nas przyjemny sezon i jestem bardzo zadowolony z mojego programu na 2018 rok. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście osiem rajdów w Fordzie Fiesta WRC w M-Sporcie. Myślę, że mamy dobrą okazję, aby udowodnić tam nasz potencjał.

Planowane jest pojechanie tych rajdów na spokojnie. Nie ma presji – „teraz albo nigdy” i nie ma potrzeby koncentrowania się na naszej pozycji w mistrzostwach. Będziemy jechać rajd po rajdzie i wykorzystamy każdą imprezę, na której się pojawimy.

Musimy mieć pewność, że wykorzystujemy tę szansę w pełni i to chcemy właśnie osiągnąć. Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę topowego samochodu rajdowego i postaram się uczyć jak najwięcej.

Szef zespołu, Malcolm Wilson:

Nie ma wątpliwości co do potencjału Teemu i jestem przekonany, że w tym roku okaże się bardzo cennym członkiem naszego zespołu. Wielu ludzi zainteresowało się, kiedy po raz pierwszy w zeszłym roku zasiadł za kierownicą Forda Fiesty WRC. Zwyciężyć odcinek podczas debiutanckiego występu to jedno, ale walczyć o podium w drugim rajdzie w WRC to coś zupełnie innego.

Nie można zaprzeczyć, że Teemu jest bardzo utalentowanym młodym kierowcą i przyszłym zwycięzcą rajdowym. Z ośmioma rajdami w tym roku zdobędzie niezbędne doświadczenie potrzebne do rozwoju kariery na tym poziomie i nie byłbym wcale zaskoczony, gdybyśmy zobaczyli, że rzuci wyzwanie innym w walce o podium.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry