Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2019 – niespodziewany triumf Cywińskiego, ostre starcie Kuchara i Gagackiego
Dariusz Poloński – “Abarth to bardzo szybki i wymagający samochód. Mamy nadzieję na dobre wyniki i dobrą zabawę!” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Za lotną

Sukces Olivera Solberga w legendarnych barwach Subaru

Oliver Solberg – syn Pettera Solberga, Rajdowego Mistrza Świata z 2003, zadebiutował w rajdach w USA  zajmując drugie miejsce w 100 Acre Wood Rally.

Samochód był w sławnym niebiesko-złotym malowaniu Subaru, podobnie jak wtedy, gdy ojciec Petter, zdobył tytuł mistrzowski z drużyną w 2003 roku.

Oliver Solberg był najszybszy na sześciu z 16 odcinków specjalnych i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 6.8 sekundy do zwycięzcy Barrego McKenna(Ford Fiesta R5)

Tak o całym rajdzie wypowiedział się Oliver:

„To jest fantastyczne, było tak wiele rzeczy, o których nie wiedziałam przed startem, dlatego drugie miejsce wziąłbym w ciemno, jestem szczęśliwy. Samochód był niesamowity, a odcinki specjalne szybkie i naprawdę mi się podobały. Jazda w barwach Subaru była emocjonująca. Ta marka znaczy tak wiele dla mojej rodziny, dlatego  bycie tutaj i zdobycie drugiego miejsca jest napisaniem nowej historii dla rodziny Solbergów oraz Subaru, a to  jest naprawdę fajne. Mogliśmy myśleć o wygranej. Byliśmy tuż za liderem, jednak mieliśmy pecha (przebita opona i otwarta maska) ale mimo tego jestem zadowolony. Teraz nie mogę doczekać się kolejnej rundy w Waszyngtonie i następnym razem w Olympus Rally, będziemy dążyć do zwycięstwa.”

Solberg Sr przyznał, że emocje były duże, gdy obserwował jak Oliver i północnoirlandzki pilot Aaron Johnston wchodzą na podium.

Następny start Olivera Solberga w Olympus Rally będzie 27 kwietnia 2019.

FOT. Oliver Solberg Fanpage
Do Góry