Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Subaru wygrywa w Open N na Rajdzie Dolnośląskim

W niedzielę zakończyła się druga eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Dolnośląski. Podczas dwóch dni rywalizacji załoga Subaru Poland Rally Team – Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski – prezentowała równe i szybkie tempo jazdy. Na metę w Dusznikach-Zdroju wjechali jako zwycięzcy klasy Open N. Zajęli również bardzo dobre, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy. Szybsze były tylko zespoły dysponujące autami R5.

Tym samym załoga Subaru umocniła się na pozycji lidera mistrzostw klasy Open N i prowadzi ze znaczną przewagą w tej klasyfikacji. Rajd Dolnośląski składający się z krótkich, ale wymagających odcinków specjalnych zmuszał zawodników do maksymalnej koncentracji. Przejeżdżany kilkukrotnie (w tym po zmroku) odcinek Duszniki Arena dawał kibicom możliwość oglądania czołowych załóg w niemal piknikowej atmosferze. W niedzielę Słobodzian z Dachowskim meldowali się kilkukrotnie na metach odcinków specjalnych jako czwarta lub piąta załoga spośród całej stawki.

Marcin Słobodzian:

Podczas drugiego etapu Rajdu Dolnośląskiego jechało się nam bardzo dobrze. Nie mieliśmy żadnych zbędnych przygód. Pojechaliśmy rozsądnie, mając w głowie myśl, żeby przede wszystkich dowieźć to zwycięstwo do mety. Odcinki specjalne były bardzo wymagające, co widać też po ilości załóg, które miały problemy na trasie. Nasze tempo w Open N jest od początku sezonu dość dobre. Na tym rajdzie udało się nam wyrobić sporą przewagę, ale cieszy mnie to, że jest więcej samochodów R5 i dużo się tam dzieje, a nam udaje się czasem podpinać pod ich tempo. Przez to możemy szybciej się uczyć, bo m.in. temu służy dobra rywalizacja.

Grzegorz Dachowski:

Niedzielny etap Rajdu Dolnośląskiego był dla nas bardzo udany. Bardzo dobrze jechało się nam odcinek Rogówek. Marcin go bardzo lubi i tam czuliśmy chyba największą radość z jazdy. Odcinek Duszniki Arena pojechaliśmy bardzo czujnie czy nie uszkodzić Subaru. Nie jesteśmy w pełni zadowoleni z przejazdu Złotego Stoku, bo trochę postraszył nas pierwszy zakręt. Być może zbyt często wracaliśmy na Arenę bowiem wydaje mi się że tam właśnie przejechaliśmy niemal połowę kilometrów OS-wych. Ogólnie bardzo udany dla nas start i bardzo dobry wynik na koniec.

Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie w Puławach. W sezonie rajdowym 2018 partnerami Subaru Poland Rally Team są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli.
Do Góry