Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Stopa – Ślęczka po Rajdzie Nadwiślańskim 2019

W dniach 31.05 – 01.06 br., odbyła się druga runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Nadwiślański. Tym razem najszybszymi, z tych którzy dotarli na metę w Puławach była załoga Stopa / Ślęczka Rally Team w BMW 318 iS E30.

Zespół Rajdowy po pierwszej pętli miał spore problemy, ponieważ na jednym w trzech odcinków uszkodzona została poduszka silnika, którą na szczęście mechanicy QQ Motorsport serwisujący rajdówkę bardzo szybko wymieniła i załoga mogła świętować zwycięstwo:

 

  • 1. miejsce w Historycznej Klasyfikacji Generalnej MOTUL HRSMP 2019,
  • 1. miejsce w Kategorii FIA K4/J2 (auta z lat 1986 – 1990 ),
  • 1. miejsce w Klasie F-3.
  • Wygrany odcinek specjalny nr 6 Wilków 2 ( 27,02 km ) zdobywając 5 pkt dodatkowo do Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

 

Filip Stopa: Jesteśmy bardzo zadowoleni po Rajdzie Nadwiślańskim, ponieważ osiągnęliśmy świetny rezultat. Pomimo bezdeszczowej pogody odcinki specjalne były miejscami bardzo śliskie i nie trudno było o błąd, który skutkowałby uszkodzeniem samochodu lub w najlepszym przypadku utratą cennych sekund. Obyło się jednak bez większych przygód i Rajd Nadwiślański zaliczamy do udanych startów. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować Grzegorzowi Ślęczka za wspólne starty i pełen profesjonalizm na prawym fotelu naszego BMW.
Grzegorz Ślęczka: Żar lejący się z nieba nie ułatwiał jazdy, gdyż sprzęt dostawał mocno w kość, a same odcinki były wymagające. Nie brakowało dziur, płyt i innych zdradliwych miejsc, w których można było uszkodzić samochód. Mamy jednak za sobą ciekawy i bardzo udany weekend, który zakończyliśmy na pierwszym miejscu w Motul HRSMP.

Fot. Jakub Rozmus
Do Góry