Kategoria: Historyczne

Stolarek i Kłos na szóstym miejscu w 1. rundzie Mistrzostw Czech Samochodów Historycznych

W ubiegły weekend rajdowa Polska pasjonowała się pierwszą rundą RSMP, a tymczasem załoga Teodor Stolarek / Michał Kłos zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce w klasie E1 w 1. rundzie Mistrzostw Czech Samochodów Historycznych – 26. Vltava Historic Rallye – imprezie przeprowadzonej wraz z Rajdem Sumava.

Teodor Stolarek:

Wreszcie meta. 🙂 Chyba tak najkrócej mogę podsumować miniony weekend. Przez trzy poprzednie rajdy nie dane mi było zobaczyć ostatniego PKCu. Niby to nic wielkiego, gdyby nie to, że w pomiędzy tymi startami była prawie 6 letnia przerwa. Ostatni raz metę widziałem w 2010 roku!

W ubiegłym roku wystartowałem w obu dolnośląskich rundach RSMP, po to, żeby po tylu latach przypomnieć sobie, jak to w ogóle jest zrobić opis na zapoznaniu, a potem pojechać według tego opisu. Okazało się, że po tak długiej przerwie, nie potrafiłem ani zrobić opisu, a o jeździe wolę nie wspominać. Mimo to, wyciągnąłem dużo wniosków z tych startów, w czym bardzo pomógł mi Sebastian Dwornik. Zmotywowało mnie to do pracy nad brakami i pomimo tego, że do starej formy jeszcze daleka droga, to tym razem start przyniósł mi wiele radości i zabawy. Nie było też już tego ogromnego stresu z rajdów Świdnickiego czy Dolnośląskiego 2016. Przez cały weekend na mojej twarzy widać było szeroki uśmiech, a przecież o to chodzi w rajdach… przynajmniej mi o to chodzi 🙂

Start w 26. Historic Vlatva Rallye nie doszedłby do skutku, gdyby nie ogromna pomoc ze strony panów Mirosława Miernika, Bogumiła Hulista i Wojciecha Nowaka, dzięki którym w tydzień przed startem udało się uzyskać Kartę Zgodności Historycznej naszej rajdówki. Wielkie podziękowania należą się również Bożydarowi Grzywaczewskiemu za zaangażowanie w znalezienie pilota. Dziękuję także chłopakom z serwisu – Marcin, Sebastian i Tomek spisali się bez zarzutu – oraz wszystkim, którzy przyczynili się do naszego startu.

Osobne podziękowania za wyrozumiałość i wsparcie należą się mojej żonie Agnieszce i naszemu synowi.

Michał Kłos:

Na ten weekend miałem inne plany, ale za namową kilku znajomych wsiadłem na prawy fotel Swifta Teodora. No i niczego nie żałuję. Za nami prawie 160 km oesowych, po bardzo trudnych, zróżnicowanych odcinkach, ze zmiennym rytmem i przyczepnością. Rywalizowaliśmy w silnie obsadzonej klasie. Klimat na rajdzie, w serwisie i w rajdówce był fantastyczny. Czego jeszcze chcieć? Może tylko kilku godzin snu więcej i należnych nam pucharów, które otrzymała inna załoga? Mam nadzieję, że puchary za Vlatava Historic Rallye niedługo wrócą do nas, a na kolejnej rundzie, 45. Rallye Český Krumlov, postaramy się o jeszcze lepszy wynik.

 

Start załogi Teodor Stolarek / Michał Kłos możliwy był dzięki wsparciu firm: Stolarek – Koszule na miarę, StonCar – autosklep, serwis i stacja diagnostyczna, Twoje Przestrzenie – Ośrodek Działań Twórczych, Hi-Technik – prace wysokościowe i pielęgnacja drzew.

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry