Kategoria: Różne

Starty C3 R5 nagrodą w pucharze Peugeota

fot. Peugeot Sport

Peugeot 208 Rally Cup, to puchar rozgrywany w ramach mistrzostw Francji, skierowany do zawodników startujących Peugeotami 208 R2. W tym roku nagrodą dla zwycięzcy będzie zapewniony program startów w przyszłym sezonie francuskiego czempionatu, za sterami Citroëna C3 R5 w fabrycznych barwach.

Cykl skierowany jest głównie do młodych, utalentowanych kierowców – warunkiem otrzymania głównej nagrody jest wiek niższy niż 27 lat. Gwiazdy takie jak Sébastien Loeb, Kris Meeke, Craig Breen i Stéphane Lefebvre miały w swoich karierach okresy startów w pucharach organizowanych przez Peugeot Sport.

Seria składać się będzie z siedmiu rund mistrzostw Francji. Swoje zaangażowanie potwierdziły już m.in. takie zespoły, jak Saintéloc Racing, Sébastien Loeb Racing czy PH Sport, a do pierwszej rundy zmagań – Rallye Terre des Causses – zgłosiło się dziewiętanaście załóg.

Bruno Famin, szef Peugeot Sport:

Cykle zawodów dla klientów Peugeot Sport sięgają około 40 lat wstecz. Widzieliśmy pokolenia kierowców rajdowych, którzy startowali w pucharze „Volant PEUGEOT” – dziś mającego formę 208 Rally Cup. Nadal wyróżnia się on na tle podobnych serii organizowanych w Europie.

Jest nie tylko wyjątkowo konkurencyjny, ale także przystępny cenowo i oparty na niezawodnym samochodzie. Zawsze uważaliśmy to za najlepszy sposób na zapewnienie młodym kierowcom przejścia na wyższy poziom. Ten rok nie jest wyjątkiem, ponieważ nagrodą dla zwycięzcy będzie szansa na skorzystanie z najwyższej jakości produktów Grupy PSA i zdobycie doświadczenia w zawodach wysokiej klasy. Uważam, że jest to nagroda warta walki!

Jean-Marc Finot, szef działu sportu Grupy PSA:

PSA Motorsport od dawna dawało kierowcom szansę zaprezentowania swoich umiejętności w samochodach naszej Grupy, a kariera Sébastiena Loeba to najlepszy przykład. Zobowiązujemy się znaleźć utalentowanych młodych zawodników, zapewnić najlepszy sprzęt i środowisko pracy, aby pomóc im w karierze i zostaniu mistrzami światowej klasy. Jest to normalne, że powinniśmy zapewnić zwycięzcy tegorocznego Peugeot Sport 208 Rally Cup program na następny sezon za kierownicą C3 – naszego najnowszego i najbardziej zaawansowanego auta klasy R5 – w barwach Citroën Racing.

Sébastien Loeb:

Bycie dostrzeganym w takim cyklu i wygranie wspieranego fabrycznie programu, to idealne otwarcie dla każdego młodego kierowcy. Może on udowodnić swoje umiejętności i uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Wiem, o czym mówię, ponieważ całą moją karierę spędziłem w samochodach Peugeot i Citroën i to właśnie pozwoliło mi dotrzeć tu, gdzie jestem dzisiaj!

Kalendrz 2018 PEUGEOT Rally Cup:
30 marzec – 1 kwiecień I Rallye Terre des Causses (Aveyron)
18-20 maj I Rallye d’Antibes (Côte d’Azur)
14-16 czewrca I Rallye Terre du Diois (Drôme)
5-7 lipca I Rallye du Rouergue (Midi)
6-8 września I Rallye du Mont Blanc (Alps)
12-14 października I Rallye Terre des Cardabelles (Aveyron)
22-25 listopada I Rallye du Var (Var)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry