Kategoria: Historyczne, HRSMP

Sprawdzian Olchawskiego w Rajdzie Rzeszowiak

Już w sobotę, 20 maja rozpocznie się Rajd Rzeszowiak – 3. runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Na starcie nie zabraknie reprezentantów zespołu Go+ Cars Atlas Ward – Grzegorza Olchawskiego i Michała Jucewicza.

Popularny duet podróżujący Audi Quattro A2 rozpoczął sezon HRSMP od startu w Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Tam po niezwykle zaciętej walce załoga zajęła 4. miejsce, przegrywając ze zwycięską parą – Krzysztof Głowala / Mateusz Głowala zaledwie o 16,6 s. Pora na pierwsze podium sezonu nadeszła podczas Rajdu Świdnickiego-Krause. Tam Grzegorz Olchawski popisał się dobrym tempem i konsekwentną jazdą, co pozwoliło mu na zajęcie 3. pozycji.

Do Rajdu Rzeszowiak zgłoszonych zostało 31 załóg. Oprócz wspomnianych już przedstawicieli Go+ Cars Atlas Ward, na liście zgłoszeń widnieją m.in. zwycięzcy poprzednich rund – Krzysztof Głowala (Mazda 323 GTX) i Artur Rowiński (Audi Quattro A1). Na starcie nie zabraknie również takich konstrukcji, jak Subaru Legacy Roberta Lutego, BMW M3 E30 Arkadiusza Kuli, Porsche 911 SC RS Piotra Zaleskiego, Subaru Impreza 555 Michała Pryczka, Toyota Celica GT-Four Marka Gaciarza czy też Lancia Fulvia Coupe Andrzeja Wodzińskiego.

Rajd rozpocznie się od odcinka specjalnego Nowy Świat, rozgrywanego w centrum Rzeszowa, tuż obok galerii handlowej o takiej samej nazwie. Start próby zaplanowano na sobotę, 20 maja, na godzinę 20:00. Najważniejszym dniem imprezy będzie niedziela, 21 maja. Wtedy to na załogi czeka 6 odcinków specjalnych. Próby Siedliska i Niechobrz pokonywane będą po 3 razy. Ceremonię mety zaplanowano na godzinę 16:00. Odbędzie się ona w Rzeszowie, tuż obok galerii Nowy Świat.

Grzegorz Olchawski:

Rajd Rzeszowiak jest na pewno jedną z najpiękniejszych i najbardziej wymagających imprez w całym kalendarzu. Tutejsze tereny są wprost stworzone do rajdów. Drogi są kręte, wąskie, ale zarazem bardzo gładkie. Utrzymanie odpowiedniego rytmu na poszczególnych odcinkach specjalnych będzie kluczowe. Dodatkowym smaczkiem jest tutaj fakt, że będziemy ścigać się fragmentami prób, na których walczyć będą za kilka miesięcy najlepsi zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Europy. Plan na tę imprezę jest prosty – jak najlepsza pozycja na koniec rajdu. Zdążyliśmy już udowodnić, że stać nas na zajmowanie miejsc na podium. Kibicom obiecujemy walkę o najwyższe laury.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry