Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Spektakularne podium dla Hyundai Motorsport

Hyundai Motorsport po raz czwarty wjechał na podium rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Dzięki świetnej postawie swoich zawodników południowokoreański koncern jest na drugim miejscu klasyfikacji zespołowej, a pierwszy kierowca zespołu, Thierry Neuville, awansował na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

Neuville, który liderował po sobotnim etapie, walczył na maksimum możliwości z Mikkelsenem i Ogierem. Co prawda nie utrzymał pierwszej pozycji, zakończył jednak rajd na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. – Co za niesamowity rajd! – mówi Belg. – Byliśmy tak blisko zwycięstwa bardzo długi czas, to było wspaniałe być częścią tak emocjonującego finału. Nikt tak naprawdę nie oczekiwał walki o zwycięstwo w tym rajdzie, więc to świetny występ. Oczywiście, cisnąłem bardzo mocno aby wygrać, podejmując spore ryzyko, ale to wszystko co mogłem zrobić. Drugie miejsce to nadal świetny wynik dla mnie i dla całego zespołu, który tak ciężko pracował.

fot. Hyundai Motorsport

fot. Hyundai Motorsport

Hayden Paddon zaliczył swój najlepszy występ w Rajdzie Szwecji, zastępując kontuzjowanego Daniego Sordo. Dla Nowozelandczyka jest to także najlepszy wynik w Rajdowych Mistrzostwach Świata; dotychczas najlepsze miejsce zdobył w Rajdzie Australii 2014. Piąte miejsce zapewniło także 10. punktów do klasyfikacji producentów. – To był dobry rajd dla nas, najważniejsze jest zdobyte doświadczenie w tych trudnych, zimowych warunkach – komentuje Paddon. – Po zakończeniu piątkowego etapu na szóstym miejscu i chcieliśmy utrzymywać tę pozycję. Dużo pracowaliśmy nad dostosowaniem stylu jazdy do ustawień i do specjalnych warunków, jakie tu panowały. Jestem zadowolony z tego jak zakończyliśmy ten rajd i jakie postępy zrobiliśmy. Na pewno mieliśmy kilka dobrych momentów, a także kilka walk, ale koniec w pierwszej piątce jest bardzo dobrym wynikiem, który dał dobre punkty do mistrzostw producentów. Myślę, że udało nam się osiągnąć wszystko, co było możliwe i to dobra podstawa do budowania startu w Meksyku.

fot. Hyundai Motorsport

fot. Hyundai Motorsport

Rajd Szwecji był nauką dla Kevina Abbringa, który zadebiutował w Hyundaiu i20 WRC. Reprezentant drugiego zespołu, Hyundai Mobis WRT dotarł do mety na jedenastym miejscu, co można uznać za świetny debiut. – To rajd, którego zdecydowanie szybko nie zapomnę, jestem szczęśliwy z ukończenia pierwszego rajdu w i20 WRC – mówi Holender. – To było niesamowite doświadczenie i prawdziwy zaszczyt zmierzyć się na tych trudnych, szwedzkich odcinkach specjalnych, wymagających dużego szacunku. Budowałem pewność siebie przez cały weekend i jestem zadowolony. Mieliśmy kilka momentów, co jest normalne gdy debiutuje się w takich warunkach, ale wywieziemy stąd też sporo pozytywów. Zespół pracował wyjątkowo i pomógł nam szybko się odnaleźć. Nie mogę się doczekać aż ponownie wrócę za kierownicę w następnym moim starcie w WRC.
Do Góry