Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Spalskie oesy bez tajemnic

Nadchodząca pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, Soltrade Premio 1. Rajd Spalski (8-9 maja) zostanie rozegrany na dwóch odcinkach specjalnych. Automobilklub Tomaszowski opublikował wideo z onboardem przedstawiającym próby sportowe, na których będą rywalizować załogi.

Zmagania w Lasach Spalskich rozpocznie OS Spała, który w ostatecznej konfiguracji mierzy 3,6 km ze Spały do Ciebłowic Dużych. W pełni asfaltowa próba rozpoczyna się bardzo szybką sekcją, ale im bliżej mety tym zakręty stają się coraz ciaśniejsze. Jednym z popularniejszych fragmentów odcinka jest skrzyżowanie przy Ciebłowicach Małych, gdzie na asfalcie zalega trochę syfu, gwarantując efektowne pokonywanie ostrego zakrętu w lewo.

Jednak wszystkie ekipy z pewnością nie będą mogły się doczekać najdłuższego 6,35-kilometrowego OS Lesisko. Trasa przebiega zarówno przez sekcje leśne, jak i tuż przy zabudowaniach. W połowie odcinka znajduje łącznik szutrowy, który będzie wymagać zmiany rytmu i stylu jazdy. Momentami droga będzie dość ciasna.

Zawodnicy Rajdu Okręgowego przejadą obie próby trzykrotnie, dając w sumie blisko 30 kilometrów oesowych. Za licencjonowanymi załogami pojadą uczestnicy Super KJS, choć dla nich dystans zostanie skrócony do 3 kilometrów na każdym z odcinków. Więcej informacji o rajdzie, szczegóły zgłoszeń, baza noclegowa dostępne są na oficjalnej stronie rajdu pod adresem http://rajdspalski.pl/.

Harmonogram Soltrade Premio 1. Rajdu Spalskiego:
Sobota, 9 maja 2015 r.
OS1 Spała 1 (3,60 km) – 09:00
OS2 Lesisko 1 (6,35 km) – 09:55
OS3 Spała 2 (3,60 km) – 11:21
OS4 Lesisko 2 (6,35 km) – 12:10
OS5 Spała 3 (3,60 km) – 13:36
OS6 Lesisko 3 (6,35 km) – 14:25
Do Góry