Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sołowow i Kołtun zrezygnowali ze startu

Dwa z trzech polskich duetów wycofały się z Rajdu Szwecji. Mowa o załogach C-Rally. W zawodach nie wezmą udział Michał Sołowow i Maciej Baran oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot.

– W związku z warunkami panującymi na trasach Rajdu Szwecji oraz w trosce o bezpieczeństwo załogi i kibiców, nasz Zespół podjął decyzję o rezygnacji ze startu. Doceniamy starania organizatorów – jednak dla Michała i Maćka start w rajdówce po rocznej przerwie wiązał się z przyjemnością jazdy w prawdziwych zimowych warunkach. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Może w przyszłym roku będzie więcej śniegu 🙂 – napisał Cersanit Rally Team.

W związku z tym jedyną polską załogą, która rywalizować będzie na trasach drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata będą Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (Skoda Fabia R5).

Jak informują organizatorzy, dzisiaj w nocy równana była nawierzchnia odcinków. Na godzinę 17:30 zapowiadane jest spotkanie z zawodnikami, o 18:15 będzie sesja autografów, o 19:00 wywiady, natomiast po 20 pierwszy samochód wjedzie na rampę startu. Zgodnie z nowym harmonogramem dzisiejszy odcinek jest odwołany. Zawody rozpocznie jutrzejsza próba Torsby (16,48 km) o 8:51.
Do Góry